Monika Beňová pochválila svojimi ratolesťami a toto odkazuje rodičom

Monika Beňová, poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu SMER – sociálna demokracia a dvojnásobná mama sa v posledných mesiacoch venuje najmä svojej vysnívanej dcérke. Svoje druhé dieťa priviedla na svet ako 52-ročná. Dcerku Leu porodila partnerovi Ľubomírovi Klčovi, 36-ročnému advokátovi. 

Svoju bezhraničnú lásku sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detí rozhodla prejaviť na svojom instagramovom profile:

,,Mohla by som písať o mojej bezhraničnej láske a oddanosti k mojmu synovi a dcérke, ale oni ju zažívajú každodenne, v každom mojom slove, dotyku, pohľade, vo všetkom.“ 

Podľa Beňovej si každé dieťa zaslúži dostávať lásku a opateru, akú potrebuje pre zdravý vývoj a život.

Žiaľ, nie každé dieťa to vo svojom domove zažíva a tak sa rozhodla venovať pár slov deťom, ktoré vyrastajú v neprimeraných podmienkách a nie vždy len z dôvodu chudoby.

V príspevku pokračovala: ,,Deti sa stávajú “rukojemníkmi” medzi rodičmi, či rodinami.

Milé mamky a otcovia, spoňte si aspoň dnes, že vaše dieťatko sa narodilo z lásky a že to, že medzi vami z akéhokoľvek dovodu vyprchala a pominula, nie je jeho vinou.

Preto ho nestresujte a nedeste vašou vzájomnou nevraživosťou.“

Poslankyňa priznáva, že rovnako náročný je aj život osamelých matiek či otcov, ktorí potrebujú pomoc a oporu, aby svoje deti mohli vychovávať tak, ako si zaslúžia.

Na záver dodala: ,,Nikto nemože dať dieťaťu to, čo jeho rodičia. Lebo keď budú dospelí, budú mať vašu lásku vo svojom srdiečku a vrátia vám ju.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Beňová (@monicabenova)