Pamätáte si rómsku bežkyňu v balerínkach? Dnes je z nej majsterka Slovenska

Annamária Horváthová, dnes 13-ročná mladá dáma z osady v Moldave nad Bodvou, sa v očiach verejnosti prvykrát objavila v roku 2018, kedy behala v balerínkach na bežeckej súťaži Beh za zdravím. Po tom, čo sa jej príbeh uverejnil na internete, si ju Centrum voľného času CVrČek vzalo pod ochranné krídla.

Centrum jej poskytlo trénera a sponzora, ktorý jej po prvom víťazstve daroval bežecké tenisky. Po dvoch rokoch sa 20. júna 2021 stala na Majstrovstvách SR dorastencov a dorasteniek v Košiciach, majsterkou Slovenska v behu na 1500 m.

Centrum voľného času k výsledkovej listine z Majstrovstiev SR dorastencov a dorasteniek uverejnilo: ,,Pred troma rokmi, 19. júna 2018, Annamária Horváthová na súťaži Beh za zdravím zvíťazila v balerínkach. Začal sa Balerínkový príbeh. 🥿🥿

CVrČkovi sa vtedy podarilo nájsť sponzora, ktorý tomuto nadanému dievčatku zakúpil prvé bežecké topánky a CVrČek jej zabezpečil aj trénera, vychovávateľa z CVČ. Jej fotografia vtedy obletela celé Slovensko a dostala sa aj do zahraničia! Oslovila tisíce ľudí! Vyvolala búrlivú diskusiu! Niektorí jej verili, iní nie!

Dnes, 20. júna 2021, Annamária súťažila na Majstrovstvá SR dorastencov a dorasteniek v Košiciach. V behu na 1500 m dorasteniek zvíťazila! Srdečne jej blahoželáme a tešíme sa spolu s ňou! 🏆👍 Sme radi, že Balerínkový príbeh pokračuje.“

Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek 

hitky.sk