Slovenka poslala 280-tisíc eur neznámemu mužovi, ktorý sa vydával za člena americkej armády

Takmer každý mesiac sa v televíznych správach objaví prípad podvodu, v ktorom žena či muž zo Slovenska podľahne nátlaku či vlastnej dôverčivosti a pošle peniaze niekomu, kto ich zneužije. Niekedy sa tieto prípady začnú nevinným kontaktom od stratených príbuzných a inokedy kontrolou radiátorov.

Polícia Slovenskej republiky tentokrát infomovala o podvode, v ktorom žena zo Slovenska poslala viac ako 280-tisíc eur mužovi, ktorý sa vydával za člena americkej armády, ktorý je na tajnej misii.

Polícia uviedla, že muž prišiel žene dôveryhodný kvôli ich dlhšiemu vzájomnému kontaktu.

Polícia na svojom oficiálnom facebookovom profile uviedla:

„Začiatkom roka doposiaľ neznámy páchateľ vystupujúci ako príslušník americkej armády pôsobiaci v tajnej misii sa prostredníctvom sociálnej siete náhodne skontaktoval s paňou, s ktorou boli v dennom písomnom kontakte, čím si získal jej dôveru.“

Poškodená prišla o svoje peniaze klasickým spôsobom. Neznámy páchateľ požadoval peniaze v niekoľkých čiastkách na rôzne čísla účtov, pričom tvrdil, že žene následne príde balík, ktorý si musí vyzdvihnúť. Vysoké čiastky peňazí mali uradiť vysoké poplatky za prepravu balíka. Polícia dodala:

,,Žene bola spôsobená škoda v celkovej výške najmenej 282.000 €. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci za pokračovací obzvlášť závažný zločin podvodu.“ V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi 10 až 15 ročný trest odňatia slobody. 

Zdroj: Facebook/Polícia SR