Dokonca aj dôstojníci SS sa jej báli. Hyena Osvienčimu, jedna z najkrutejších žien druhej svetovej vojny

Do histórie vstúpila ako jedna z najkrutejších dozorkýň druhej svetovej vojny. Získala prezývku Hyena Osvienčimu, Irma Grese, vzbudzovala strach u každého väzňa koncentračného tábora.

Budúca dozorkyňa nacistických táborov smrti sa narodila v nenápadnom nemeckom meste Pasewalk. Mala dvoch bratov a dve sestry, dievča snívalo o tom, že sa stane herečkou, ale osud rozhodol inak.

Keď mala Irma 12 rokov, jej matka spáchala samovraždu vypitím roztoku kyseliny chlorovodíkovej.

Jej otec tvrdo pracoval v mliekarni a ani nevedel, že jeho 15 ročná dcéra vstúpila do dievčenskej hitlerovskej divízie – zväz nemeckých dievčat. Táto organizácia vymývala mozgy svojou nacistickou ideológiou mladým ľuďom už od útleho veku.

 

Tam sa Irma naučila byť nemilosrdná, krutá a fanaticky verila ideológii o nadčloveku. Už vo veku 19 rokov sa stala staršou dozorkyňou v Osvienčime kvôli svojej slepej viere v Hitlera a jej nedostatok súcitu s väzňami nemal hraníc.

Osobne vyberala tých, ktorí pôjdu na popravu do plynových komôr, zabíjala ženy a spala s ochrankármi tábora. Nazývali ju aj Anjel Smrti, Super Monštrum…

 

Nechala vyhladovať psy a potom ich poštvala na bezbranných väzňov, vždy mala pri sebe zbraň, usporadúvala ruskú ruletu a striedavo mierila zbraňou na väzňov…

Svojich nacistických princípov sa nevzdala ani vtedy, keď ju zajala anglická pechota. Novinár, ktorý robil rozhovory s ľuďmi obvinených z vojnových zločinov sa Irmy opýtal: „Prečo ste takto konala?”

„Bola to naša úloha, očistiť Nemecko od asociálnych elementov a zabezpečiť budúcnosť nášmu národu!” – odpovedala chladne. Dievča si s kamennou tvárou vypočula svoj rozsudok: trest smrti obesením. „Rýchlo!” – jediné slovo, ktoré povedala svojmu popravcovi.

Áno, kto by si len pomyslel, že tejto modrookej krásnej blondíny, snívajúcej o kariére herečky, sa stane krvilačné monštrum. Niekedy je neuveriteľné, kam sú až ľudia ochotní zájsť a pre mnohých je určite nepochopiteľné, ako sa v jednom človeku mohlo nahromadiť toľko nenávisti a bezcitnosti…

 

foto: videoboom.cc 

0 replies on “Dokonca aj dôstojníci SS sa jej báli. Hyena Osvienčimu, jedna z najkrutejších žien druhej svetovej vojny”