Krčméry podporuje povinnú karanténu – musíme sa pred treťou vlnou chrániť

Kontroverzný protest nahnevaných nezaočkovaných Slovákov vyvolal poriadne emócie. Jedna skupina ľudí podporuje kontroly na hraniciach a karanténu pre nezaočkovaných a druhá to odsudzuje so slovami, že aj napriek obmedzeniam sa zaočkovať nedajú a jediné, s čím sa uspokoja, je zrušenie vraj nezmyselných opatrení na slovenských hraniciach.

Aj napriek otvoreniu malých hraničných priechodov sú niektorí Slováci nespokojní.

Ich rozhorčenie je z dôvodu karantény, ktorá je povinná pre všetkých nezaočkovaných ľudí, ktorí pricestujú zo zahraničia. Karanténu je možné skrátiť PCR testom na piaty deň.

Toto neprimerané správanie protestujúcich na hraničných priechodoch v Čunove a v Komárne odsudzuje aj infektológ Vladimír Krčméry, podľa ktorého je práve očkovanie jedinou priepustkou pre prekročenie hraníc.

Podľa neho je nemožné ľudí k očkovaniu nútiť, no štát má právo na to, aby sa chránil pred hroziacou treťou vlnou koronavírusu.

Kontrola na hraničných priechodoch je jedným z opatrení, ktoré vraj dopomôžu zabrániť škodám ďalšej možnej vlny koronavírusu, ktorá by bola podobná ako vlna spred roka, ktorá začala po návrate dovolenkárov na Slovensko. Krčméry odkázal Slovákom:

„Opatrenia obmedzujú slobodu pohybu, ale druhá vec je právo na ochranu verejného zdravia.

Videl som aj protesty ľudí, ktorí nechceli, aby s ich deťmi chodili do školy nezaočkované deti. Obe strany majú právo vyjadriť svoj nesúhlas a vláda musí nájsť rovnováhu.“ Kto sa chce vyhnúť nepríjemnostiam pri cestovaní, má sa podľa Krčméryho zaočkovať. Očkovanie nás chráni pred komplikáciami a v neposlednom rade aj pred smrťou.

Zdroj: tvnoviny.sk

foto: youtube /

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Krčméry podporuje povinnú karanténu – musíme sa pred treťou vlnou chrániť”