Na trebišovskej súkromnej škole prepadlo 451 prvákov a teraz ju chcú zrušiť

Na základe podpriemerných výsledkov väčšiny študentov prvého ročníka súkromnej strednej školy, sa ministerstvo školstva Slovenskej republiky rozhodlo vyradiť tamojšiu strednú školu zo siete slovenských stredných škôl. K jej vyradeniu má dôjsť už koncom prázdnin.

Stredná škola je v oblasti známa už od konca minulého školského roka, kedy nechala prepadnúť všetkých prvákov.

Zo 451 prepadnutých prvákov sa tak všetci opakovane stali prvákmi aj na ďalší školský rok. Na základe tohto počtu prepadnutých sa ministerstvo rozhodlo prešetriť konanie súkromnej strednej školy a to z dôvodu podozrenia zo zneužitia finančných príspevkov od štátu.

Podľa ministerstva chcela škola zarobiť na prepadnutí všetkých študentov prvého ročníka, ktorí pochádzali z blízkej rómskej osady.

Po výsledkoch prešetrenia sa ministerstvo rozhodlo, že Súkromná stredná odborná škola v Trebišove, už od nového školského roka nebude vykonávať svoju činnosť. Podľa rozhodnutia ministerstva už škola nemôže vykonávať svoju činnosť a od septembra si tam žiaci nesadnú do lavíc.

Prešetrenie ministerstva prebiehalo pod záštitom Štátnej školskej inšpekcie, ktorá potvrdila pochybenia v rámci prijímacieho konania nových študentov a financovania svojej činnosti.

Jedným z hlavných pochybení bolo opakované financovanie štúdia pre viac ako 100 študentov, čo je v rozpore s pravidlami. Riaditeľ strednej školy sa aj napriek rozhodnutiu inšpekcie vyjadril, že žiadne pravidlá vraj neporušil.

Zdroj: noviny.sk

0 replies on “Na trebišovskej súkromnej škole prepadlo 451 prvákov a teraz ju chcú zrušiť”