Policajti zachránili šteniatko z rozhorúčeného auta

Aktuálne neutíchajúce vysoké teploty sú okrem ľudí nebezpečné aj pre zvieratá. Odporúča sa, aby im bol umožnený pobyt v chládku a dostatok vody.

Aj napriek tomu, že mnohé organizácie zamerané na ochranú zvier prezentujú dôležitosť toho, aby  ľudia nenechávali domácich miláčikov v aute na priamom slnku, stále sa takéto prípady objavia.

Dnes sa na podobnej záchrannej akcii vyskytla policajná hliadka z obvodného oddelenia v Rimavskej Sobote, ktorá bola privolaná k zaparkovanému autu, v ktorom bol malý kňučiaci psík.

Polícia Slovenskej republiky v príspevku na sociálnej sieti uverejnila: ,,Zasahujúci policajti sa najskôr pokúšali zistiť majiteľa vozidla, telefonicky sa s ním skontaktovať, ale keďže sa im to nedarilo, rozbili okno a psíka vyslobodili.

Uložili ho do tieňa a dali mu vodu.” Polícia vo svojom príspevku vyzvala, aby sme nezabúdali na domácich miláčikov a aby sme ich v týchto rozhorúčených letných dňoch nenechávali bez dozoru v aute.

Polícia zároveň uverejnila krátky postup, ktorý má pomôcť ľuďom v prípade, ak budú svedkom podobnej situácie. Polícia priznáva, že rozbitie okna nie je správna cesta a to kvôli možnej žiadosti majiteľa, ktorý môže súdnou cestou žiadať náhradu vzniknutej škody.

Dodáva však, že toto konanie je na mieste v krajnej núdzi. Polícia odporúča, aby ste v prvom rade kontaktovali majiteľa vozidla, napríklad aj prostredníctvom SBS služby. Ak to nebude možné, je potrebne kontaktovať políciu, hasičov, prípadne linku 112.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

0 replies on “Policajti zachránili šteniatko z rozhorúčeného auta”