Prečo ženy po 50-tke tak veľmi milujú krátke účesy? Má to jednoduché vysvetlenie

Sú ženy, ktoré rady vyzerajú dobre aj v zrelom veku a preto vždy hľadajú najoptimálnejšie možnosti, ako vyzerať atraktívne a sviežo. Môže sa zdať, že ženy sa riadia prísnymi zákonmi módy a z toho dôvodu si strihajú vlasy na krátko. Existujú však objektívne dôvody.

Zistite, prečo majú dámy, ktoré práve oslavovali svoje jubileum, tendenciu zbavovať sa dlhých vlasov. Nie vždy sa takéto rozhodnutie robí ľahko, a niekedy to trvá aj určitú dobu, kým sa k niečomu takému odhodlajú. To isté sa stalo aj našej známej…

Vždy mala dlhé vlasy, ktoré miloval a vždy sa o ne starala. Ale pred niekoľkými rokmi ich čoraz častejšie začala zapletať do vrkoča. Je to majestátna a krásna žena, ktorá nedávno dovŕšila 50-tku. Keď si rozpustila svoje vlasy, začalo to v nej vyvolávať zvláštny diskomfort.

babka, biele vlasy, čierna a bielaPexels

Keď sme sa stretli, ostali sme v úžase.

Teraz mala krátke vlasy! Trochu si namaľovala pery, čo predtým neurobila, a úprimne povedané, najskôr sme ju ani nespoznali. Po toľkých komplimentoch to už nedokázala vydržať a povedala, prečo sa rozhodla rozlúčiť sa so svojimi dlhými vlasmi .

„Pozerám sa do zrkadla a nepáči sa mi, čo v ňom vidím, hoci sa cítim skvele! A keď rozpustím svoj vrkoč, je to ešte horšie. Spomínam si, aké silné boli moje vlasy: husté, zlatisté, neposlušné. Na zapletanie vrkoča som potrebovala čas, no vždy som si ho našla. Teraz vidím, že moje vlasy sa oslabili a farba sa začala strácať. Čo sa s tým dá robiť?

apartmán, aplikácia, atraktívny Pexels

„Už som skonzumovala niekoľko špeciálnych vitamínov na zlepšenie stavu vlasov, je to však len dočasný efekt. Začala som si ich čoraz viac sťahovať gumičkou a potom som si všimla, že vrkoč sa stáva tenším. Zišlo mi na um, že je čas sa s ním rozlúčiť. Ale bola som s nimi celý život!

Popravde, ľutujem, že som čakala až na 50. narodeniny. Rozhodla som sa ísť k štylistke. Všetko sme prekonzultovali, poradila mi, aký účes by sa mi hodil, odporučila mi, aby som si namaľovala pery a nehanbila sa.  Dodala tiež, že mám mihalnice, ktoré mi budú mnohí závidieť.

biele vlasy, dioptrické okuliare, na zvisloPexels

Moja priateľka sa sama rozhodla ostrihať a ušetrila. No nedodalo to podľa jej predstav, nielen samotný strih, ale aj farba vlasov. Plakala, no koniec koncov, vlasy nie sú zuby, dorastú späť. Moja štylistka ju upokojila, prefarbila, podstrihla. Bola príjemne prekvapená! Presne také iste prekvapenia som zažila aj ja, keď som sa prvýkrát videla v zrkadle.“

A akú som mala ľahkú hlavu! Mala som pocit, že mi z nej spadol kameň. Vďaka tomu cítim ľahkosť celom tele. Stylistka hovorí: „príďte ku mne raz mesačne, všetko napravím, budete na dlhé a dlhé roky šik dáma! Váš vrkoč som vložila do darčekovej krabičky, vidím, že sa s ním ťažko lúčite.“ Myslela som, že sa na neho budem pozerať a budem smutná. Ale viete čo? Od tej doby som tu krabičku ešte ani raz neotvorila.“

digitálne zariadenie, dômyselný prístroj, dospelýPexels

A čo vy? Aký máte vzťah ku krátkym vlasom vo vyššom veku? Skúšate experimentovať alebo ste radšej za osvedčené strihy a farby?

zdroj:takprosto.cc

0 replies on “Prečo ženy po 50-tke tak veľmi milujú krátke účesy? Má to jednoduché vysvetlenie”