Starostovi rozbili okná na služobnom aute. Páchateľom má byť developer, ktorému nedal povolenie stavať na území obce

Starosta obce na západe Slovenska, Marekovi Lackovičovi, rozbil neznámy páchateľ všetky okná na aute. Podľa samotného starostu je páchateľom developer, ktorému obec neudelila povolenie stavať na území obce.

Starosta priznal, že v období dvoch rokov, počas ktorých sedí na stoličke starostu, sa stretol s niekoľkými „milými“ delevopermi, ktorí nerešpektujú pravidlá, ktorými chce odvrátiť Hviezdoslavov z cesty do pekla.

O tomto čine, ktorého páchateľom má byť jeden z developerov, ktorý mal záujem stavať na území obce, uverejnil príspevok, v ktorom napísal:

,,Vybľakuje sa častokrát aj na moje kolegyne zo stavebného úradu, lebo poniektorí „developeri“ si myslia, že tie pracovité baby, ktoré robia odnevidím-donevidím (a ktoré ešte vôbec chcú týmto neznesiteľným tlakom čeliť), sú ich majetok.

Tak to teda nie, vážení… Odkedy som tu, každý rok nás Združenie občanov miest a obcí Slovenska nominovalo na Cenu pre otvorenú samosprávu. Asi v tom, čo robíme, nebudeme úplní amatéri.“

Starosta prezradil aj to, že niekoľkí developeri boli už v roku 2018 sklamaní, keď určil minimálnu výmeru stavebných pozemkov na 650 metrov štvorcových. O rozhodnutí sa vyjadril:

,,Mnohí plačkali, keď sme zvyšovali min. výmeru stavebných pozemkov na 650 štvorcov na 1 dom s cieľom nebudovať tu ďalšie králikárne „naležato“; ďalší nariekali, keď museli popri urbanistickej štúdii predkladať verejnosti na 15-dňové pripomienkovanie aj jej zadanie, no a mnohým klapla sánka na prázdno dnes doobeda, keď sa z čista jasna dozvedeli, že sme ďalšiu výstavbu spolu s vodárňami de facto úplne stopli.“

Krátko po svojom tlačovom vyhlásení si starosta našiel svoje služobné auto rozmlátené, pričom všetky pracovné podklady boli rozhádzané po sedadlách. Starosta skonštatoval, že toto je realita starostovania na Slovensku, pre ktoré nechal pohodlie korporátu. Priznal aj, že počas celého obdobia, ktorým je starostom obce Hviezdoslavov, berie starostovskú „minimálku“ a vzdal sa dokonca aj odmien, pričom všetci jeho predchodcovia brali okrem platu aj tučné prémie.

Príspevok uzavrel: ,,Nie som ani nahnevaný, ani frustrovaný, ani smutný. Developeri a pakovia odídu. Sú to ľudia a tí sa narodia, dačo porobia a potom zomrú, ale Hviezdoslavov, vážení a milí, tak ten je večný, ten tu bude navždy, aj keď sa teraz postavíte na hlavu a začnete hlavou skákať po obecnom úrade.“ 

Dodal, že obec Hviezdoslavov bude jeho radosťou aj v prípade, ak bude do práce chodiť v rozmlátenom aute a deravých teniskách. 

Zdroj: Facebook/Marek Lackovič – starosta Hviezdoslavova

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Starostovi rozbili okná na služobnom aute. Páchateľom má byť developer, ktorému nedal povolenie stavať na území obce”