Za krásnymi očami malého dievčatka sa skrýva genetická anomália. Aj napriek tomu je prekrásna

Melanie Ramirezová má 2 roky a neuveriteľne krásne veľké oči. Ide o výsledok zriedkavej genetickej poruchy – syndróm axenfeld-rieger (detský glaukóm).

Charakteristickými príznakmi tohto syndrómu sú defekty tváre v podobe širokého nosového mostíka, plochá tvár a výrazní čelo. Táto diagnóza v prvom rade ovplyvňuje vzhľad očí.

Nositelia tohto syndrómu majú široko posadené oči, posunuté zreničky alebo dúhovky na mieste, kde vyzerajú ako keby mali dvoje zreničiek.

Všetci rodičia sa obávajú okamihu, kedy ich dieťa musí čeliť veľkému svetu. Tí ľudia, ktorí sa výrazne líšia od všeobecne akceptovateľnej normy, priťahujú na sebe osobitú pozornosť.

Našťastie, Melanie v súčasnej dobe vyvoláva u mnohých ľudí len pozitívne emócie. Čo sa však bude diať, keď vyrastie a začne chodiť do školy?

Jej matka Karina uverejnila fotografiu Melanie aj na sociálnu sieť Twitter, kde sa podelila o svoje obavy:

„Vždy, keď nás niekto zastaví vonku na prechádzke a všimne si, aké má Melanie krásne veľké oči, postihne ma dilema: mám povedať, že sa jedná o defekt alebo nie. Rozhodla som sa o tom nehovoriť, len sa usmejem a poďakujem. Chcem, aby vždy vedela, aká je krásna!“

„Vždy sa rozruším pri pomyslení na to, ako pôjde prvýkrát do školy. Čo v prípade, že iným deťom sa nebudú páčiť jej oči a začnú ju zlostiť? Čo ak začne nenávidieť svoje jedinečne krásne oči?

Pri pomyslení na to sa mi chce plakať, pretože je silná a musela si už čo-to preskákať.“

Svet internetu dokáže byť veľmi krutý, no milý zároveň. Jej príspevok sa stal hitom a tisícky neznámych ľudí jej písali slová podpory:

„Je veľmi krásna a môže byť šťastná, že má takú matku ako ste vy!“

Ohúrená touto pozitívnou odozvou, Karina uverejnila ešte pár fotografii svojej dcérky.

Prvých 5 mesiacov jej života bolo nesmierne náročných, keďže bola nútená podstúpiť niekoľko operácii.

Som šokovaná tým, koľko lásky dostala moja malá princezná!“, napísala Karina.

„Neustále jej hovorím, aká je krásna. Poviem jej, že Boh ju takto stvoril z nejakého dôvodu. A v každom z nás sa skrýva niečo jedinečné.“

Stretli ste sa už s touto nezvyčajnou diagnózou?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Za krásnymi očami malého dievčatka sa skrýva genetická anomália. Aj napriek tomu je prekrásna”