13 rozkošných domácich miláčikov, ktorým sa podarilo schudnúť

Obezita domácich miláčikov spôsobuje psom veľké problémy. V Spojených štátoch je väčšina domácich psov s nadváhou alebo obezitou. Podľa najnovších údajov je to 55,8 %. Majú viac zdravotných problémov a ich kvalita života výrazne klesá. Strata tuku psíkov je preto pre domáceho miláčika dobrá vec.

To všetko dokážu s odhodlaním a pomocou svojich starostlivých majiteľov a veterinárov.

Ernie Wardová, zakladateľka Asociácie pre prevenciu obezity domácich miláčikov uviedla, že veterinári sa zhodujú v tom, že obezita je najväčšou zdravotnou hrozbou pre psov, ako aj pre mačky. „Psy trpiace obezitou majú oveľa väčšie riziko vzniku artritídy, vysokého krvného tlaku, cukrovky a rakoviny.

Štúdie tiež ukazujú, že psy s obezitou žijú o 2,5 roka menej ako zvieratá so zdravou hmotnosťou.“ Prečítajte si úplný rozhovor o zdraví psov, obezite a fitnes s Dr. Wardom. Prečítajte si aj ďalšie informácie o chorobách súvisiacich s obezitou, cvičeniach a o tom, ako zistiť, či má váš pes nadváhu.

#1 Môj 90-ročný sused nechodil so svojim psom von, takže som sa dobrovoľne rozhodol, že to urobím za neho. Som hrdý na Buddyho chudnutie.

strikeoutsteph

Keď som sa prvýkrát stretol s Buddym, sotva mohol chodiť. Trocha sa zakolísal a už sa zadýchal. Nenávidel vodítko a odmietal opustiť svojho majiteľa, takže som ho musel niesť dolu ulicou a prinútiť ho ísť späť. Teraz miluje svoje každodenné prechádzky a môže už dokonca aj bežať. Hrdý Buddy !

# 2 Dennis schudol 79% svojej telesnej hmotnosti pomocou zdravých návykov.

boredpanda.com
# 3 Roztomilý Chonker.

raabixr

„Posledný výskum dokazuje, že s nadváhou alebo s obezitou majú psi nižšiu kvalitu života. Faktom je, že psy s obezitou nedokážu žiť a užívať si život a my musíme robiť všetko pre to, aby sa cítili lepšie,“ uviedol Dr. Ward.

“Keď sa ma ľudia pýtajú, či je lepšie mať obezitu u psa alebo mačky, odpoviem im. „Ani u jedného to nie je dobré. Obezita je choroba a ako veterinárny lekár som zložil prísahu, aby som predchádzal chorobám a utrpeniu zvierat. Mojím cieľom je zabrániť obezite domácich miláčikov. Posledných dvadsať rokov som strávil výskumom a výučbou metód výživy a chudnutia povereným veterinárnym lekárom a dotknutým majiteľom.“

Podľa Dr. Warda sú psy a ľudia skutočne veľmi podobní, pokiaľ ide o ich chudnutie a zdravie. Používame podobné zdroje metabolickej energie, ťažíme z aeróbnych aktivít ako je napríklad chôdza. „V prípade psov a ľudí je rovnica chudnutia približne 60% až 70% stravy a 30% až 40% fyzickej aktivity. Pre mačky, druh s odlišnou fyziológiou a metabolizmom, je to asi 90% strava a iba 10% cvičenie.“

# 4 „Zdieľam najobľúbenejšie (a veľmi diskutované) pred a po fotografie, aby ste videli, ako ďaleko došiel.“

lusealdog
# 5 Pre tých, ktorí nevideli predtým a potom, z 39kg na 19kg.

kalechipsthedog
# 6 Ak uvažujete o novoročnom predsavzatí, určite si za prioritu samého seba.

kai100less

Prvým krokom smerom k zdravšej váhe vášho psa je naplánovanie stretnutia s veterinárom. Najprv sa určí telesná váha vášho psa, stanovia ciele chudnutia a ideálna hmotnosť a vypočíta sa počet kalórií, ktoré by mal každý deň prijať.“

Niektoré druhy psov však budú vyžadovať špeciálnu terapeutickú stravu. Zatiaľ čo iní jednoducho potrebujú znížiť svoj kalorický príjem. „Váš veterinárny lekár tiež zabezpečí, aby nedošlo k zhoršeniu zdravotného stavu alebo choroby spôsobujúcej priberanie na váhe a zabezpečí cvičebný program. Všeobecne povedané, pes potrebuje každý deň asi 30 minút aeróbnej aktivity.“

# 7 Luna má 2 roky a priniesli sme ju domov asi pred 6 mesiacmi. Bola absolútnou jednotkou. Schudla 4,5kg.

loveOpossum
# 8 V roku 2017, 51kg a v polovici cesty chudnutia v roku 2019 34kg.

keeping.up.with.shiloh
# 9 Bola veľmi obézna. Schudla 0,45kg týždenne a zrazu mala toľko energie.

chalkandcheese.nelsonbc

„Chôdza je najlepším spôsobom, ako schudnúť. Je to ľahké, rýchle, efektívne a dostupne takmer pre každého. Navyše je to zadarmo ! Pri chôdzi používajte vychádzkový postroj a nie obojok na krk. Predídete tak poraneniu priedušnice alebo oblasti priedušnice hrdla a krku,“ dodal Dr. Ward.

Profesionál dodal, že psy môžu každý mesiac bezpečne schudnúť od 3% do 5% svojej telesnej hmotnosti. Pokiaľ sú na programe chudnutia pod dohľadom veterinárneho lekára. „Mladší a aktívnejší psi môžu stratiť o niečo viac, v závislosti od rozsahu cvičenia. Najdôležitejšou vecou je sledovať hmotnosť každý mesiac. Ak váš pes nestratí príslušné množstvo hmotnosti za tri mesiace, musíte zmeniť stratégiu.“

# 10 Trvalo to 2 roky, odkedy sme ju prijali, ale Reba schudla viac ako na polovicu svojej váhy a ja na ňu nemôžem byť viac hrdá.

OkieDogDad
# 11 Zeus je dôkazom toho, že je možné všetko, ak budete tvrdo pracovať. Pozeráte sa na rozdiel 10 mesiacov. 48kg vs. 37kg.

dobbie.zeus
# 12 Predchádzajúci rok oproti dnešku. 8kg a dnes 3kg.

suki.angel.babyReport

Aj keď to môže chvíľu trvať, dostať domáce zviera na zdravú váhu je vždy veľmi ťažké. Ward zopakoval, že psy (a tiež mačky), ktoré sú chudé, žijú dlhšie, majú menej chorôb a viac si užívajú život. „Toto je môj cieľ, pomáhať domácim miláčikom a ľuďom, ktorí ich milujú, aby žili dlhšie, šťastnejšie a plnohodnotnejšie. A to začína vyváženou stravou, primeraným cvičením a zdravým stavom tela.“

# 13 “Dokonca aj moja tvár vyzerá inak. Som úplne nové šteniatko.”

suki.angel.baby

Zdroj: www.boredpanda.com

0 replies on “13 rozkošných domácich miláčikov, ktorým sa podarilo schudnúť”