Na večeru si dá šampanské a pozerá seriály. Takto vyzerá deň kráľovnej Alžbety II a to NIE JE VŠETKO

Táto dáma na svoj vek vôbec neberie ohľad. 95-ročná kráľovná je podľa viacerých zdrojov poriadne temperamentná a potrpí si na presný harmonogram každodenných aktivít.

Portál brightside uvádza, že jej deň sa začína presne o ôsmej hodine ráno a končí o ôsmej v noci.

V tomto prísne vyhradenom časovom okne si však stále nájde čas na jazdu na koni či venčenie psíkov. Jedinými výnimkami sú dni ako Štedrý deň a Veľkonočná nedeľa, kedy si môže dopriať trochu viac odpočinku.

Budíček o 7:30

Jej veličenstvo sa každý deň zobúdza presne o 7:30 a budí ju jej verná služobníčka. Tá jej takisto donesie skromné občerstvenie pred raňajkami, v podobe sušienok a čaju s mliekom bez cukru, zatiaľ čo kráľovná počúva rádio.

Príprava na deň

Následujúcu polhodinu, od 8:00 do 8:30, sa venuje úprave jej výzoru a príprave na dlhý deň, ktorý má pred sebou. Mejkap si väčšinou robí sama a potom si oblečie prvé šaty toho dňa. V jeden deň sa môže prezliecť až 5-krát čo zahŕňa aj zmenu topánok, šperkov, rukavíc, klobúku či iných doplnkov.

Raňajky

Raňajky sa podávajú o 8:30. Kráľovná raňajkuje sama vo svojej súkromnej spálni a väčšinou si pochúti len na jednoduchých jedlách ako sú cerálie s čajom. Poprí jedení si číta správy. Čas od 9:00 do 11:00 má vyhradený čisto len na čítanie pošty a iných dôležitých dokumentov. Niekedy si vyžadujú jej podpis inokedy sú len informatívne. Za rok obdrží aj 60-tisíc listov, na ktoré odpovedá osobne.

Stretnutia

Po vybavení písomnej časti kráľovských povinnosti je čas na tú ústnu, kedy sa stretáva s hosťami. Najčastejšie ide o svetových lídrov alebo členov parlamentu a ich rozhovory trvajú približne 20 minút. V dnešnej modernej dobe neváha využívať aj technologie a často sa zúčastňuje videokonferencií.

Obed a oddychové aktivity

Okolo 12:30 si kráľovná dopraje odpočinok. Vačšinou sa venuje jazde na koni či venčeniu jej domácich miláčikov v kráľovských záhradach. Pohyb ju udržuje zdravú a plnú novej energie. Potom si dá obed, kedy si vyberá zo širokej škály kráľovských kuchárov.

Iné povinnosti

Čas od 14:00 do 17:00 má vyhradený na ďalšie kráľovské povinnosti. Väčšinou sa líšia tým, že musí odísť z paláca. Aj napriek tomu, že kráľovná musí byť nestranná a nemá dovolené voliť, je jej povinnosťou otvoriť každé zasadnutie parlamentu a schvaľovať vyhlásenia.

Čaj o piatej

Táto tradícia v rozhvrhu britskej kráľovnej nesmie chýbať. K jej obľúbenému čaju sa najčastejšie podávajú aj sendviče, no jej veličenstvo si rado pochutí aj na koláčikoch.

Sumarizácia správ a večera

Čas od čaju o piatej po kráľovskú večeru sa často mení a záleží na tom, aký náročný mala kráľovna deň. Väčšinou však večeria okolo siedmej, kedy sa zároveň venuje aj čítaniu denných správ. Kráľovna nie je známa svojím gurmánstvom, no na tanieri má často veľa masla a smotany. Na večeru taktiež popíja šampanské.

Televízia a spánok

Od pol deviatej kráľovná pozerá televíziu, často aj populárne seriály. Spí v spálni sama, čo bolo zvykom aj pred smrťou princa Philipa, a snaží sa spať osem a pol hodiny každý jeden deň.

zdroj: brightside.me

0 replies on “Na večeru si dá šampanské a pozerá seriály. Takto vyzerá deň kráľovnej Alžbety II a to NIE JE VŠETKO”