Slovenská speváčka v Televízií vytiahla dúhovú vlajku LGBT. Zamestnanca televízie kvôli tomu vyhodili

Karin Ann, len devätnásťročná slovenská speváčka, sa v posledných týždňoch stala populárna najmä v susednom Poľsku, odkial sa len pred pár dňami vrátila z turné. Po koncertoch si ju verejnoprávna poľská televízia pozvala do reportáže, v ktorej verejne podporila sexuálne menšiny.

Vo verejnoprávnej televízii TVP im prejavila podporu, čo sa zrejme nepáčilo poľskej konzervatívnej politickej strane Právo a spravodlivosť (PiS). Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, no po odvysielaní reportáže bol editor vysielania prepustený. Editor však s obsahom nemal nič spoločné, pretože mladá hviezda popu vytiahla dúhovú vlajku v živom vysielaní, čo sa nedalo predpokladať.

Karin Ann počas vysielania povedala: ,,Rada by som dnes venovala túto pieseň LGBT a minoritám v Poľsku.

Viem, že to nemáte ľahké. Zaslúžite si lásku a bezpečie. Som tu s vami, stojím pri vás a mám vás rada.“ Speváčka v Poľsku následne čelila obrovskej kritike, pretože tento druh menšín je v krajine považovaný za ideológiu, ktorú je potrebné potlačiť. Speváčka cítila nepriazeň Poľska už krátko po živom vstupe:

,,Bolo to veľmi cítiť, stala som sa vzduchom. Myslím, že nás chceli mať čo najrýchlejšie preč.“ Speváčka dodala, že sa od nej následne zamestnanci televízie na chodbách zámerne vzďaľovali.

Daniel Zikmund, riaditeľ komunikácie Prague Pride, sa o incidente vyjadril: ,,Dúhová vlajka nemôže spôsobiť niekomu žiadnu bolesť, ani trauma.

Myslíme si, že vo verejnoprávnych médiách, v médiách všeobecne, by mala byť zastúpená celá populácia.“ Speváčka pracuje na obrovských projektoch, čoho výsledkom je aj podpora od Spotify, ktorý ju na základe jej podpory LGBT menšiny umiestni aj na hlavný billboard na newyorskom Times Square.

VIDEO

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenská speváčka v Televízií vytiahla dúhovú vlajku LGBT. Zamestnanca televízie kvôli tomu vyhodili”