Stratená talianska dedina sa opäť týči nad hladinou – TAKÚ KRÁSU, ste ešte nevideli

Ponorená dedina v Taliansku je teraz viditeľná prvýkrát za posledných desať rokov, čo viedlo turistov i miestnych obyvateľov k tomu, aby preskúmali, čo z tejto osady zostalo po tom, čo bola roky pod vodou.

Pred viac ako 70 rokmi bolo mestečko Curon v severnom Taliansku zaliate vodou. Tento krok, v tom čase veľmi kontroverzný, sa považoval za nevyhnutný na vybudovanie vodnej priehrady spájajúcej dve menšie prírodné jazerá, jazero Curon a jazero Resia.

https://www.instagram.com/p/CPbFdEDposs/?utm_source=ig_web_copy_link

V roku 1950 sa potom narodilo nové umelé jazero Resia a starý Curon bol preč. Nová vodná plocha meria šesť kilometrov a v najširšom mieste má jeden kilometer.

Niektorí obyvatelia sa presídlili do nového mesta Curon.

Jedinou prominentnou pamiatkou starej dediny bola zvonica kostola, ktorá bola postavená pravdepodobne v roku 1357.

Veža sa týči nad vodnou hladinou. Je to tak ikonický pohľad, že sa stala turistickým cieľom, inšpiruje knihy a televízne seriály.

https://www.instagram.com/p/CPAbwIXJu4w/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CPDZOXmJVff/?utm_source=ig_web_copy_link

Jazero bolo dočasne vypustené, aby bolo možné vykonať rekonštrukciu priehrady a jej potrubí, a starý Curon je opäť viditeľný, čo viedlo miestnych aj turistov k návšteve tohto miesta. Ulice, schody, strechy a niektoré pivnice sú stále viditeľné.

Voda tiež ustúpila v roku 2009, takže bolo možné zrekonštruovať vežu.

V zime jazero často zamŕza a ľudia sa tak dostanú až k veži, z ktorej vznikla neobvyklá mestská legenda. Ľudia hovoria, že stále počujú zvonenie zvonov, od 18. júla 1950 sa tam však nenachádzajú už žiadne zvony.

https://www.instagram.com/p/CJDkHCeJFtR/?utm_source=ig_web_copy_link

Zdroj
0 replies on “Stratená talianska dedina sa opäť týči nad hladinou – TAKÚ KRÁSU, ste ešte nevideli”