Štýl, svetlo, rozloženie: ako správne vybaviť malú kuchyňu

Kuchyňa nie je iba priestorom na varenie. Pre mnohých je to miesto, kde väčšinu času trávia s rodinou a priateľmi. Vytvoriť na tieto účely vhodnú miestnosť v malom priestore, nie je ale vždy jednoduché.

My vám prezradíme, čo vám v tom pomôže.

Používajte neutrálne a svetlé farby

Priestor malých miestností možno vizuálne zväčšiť kombináciou monochromatickej dekorácie stien s vložkami z prírodných materiálov, ktorými môže byť kameň, drevo alebo dekoratívna omietka. Odporučili by sme pritom použiť bielu farbu. Je všestranná a hodí sa ku všetkému.

Tmavé prvky na jej pozadí vyniknú naozaj dokonale a postarajú sa o vytvorenie modernej malej kuchyne bez problémov.

Vyberte si kvalitné spotrebiče a multifunkčný nábytok

Najprv ale musíte pochopiť, čo je vo vašej modernej kuchyni potrebné a čo môžete odmietnuť. Veľmi veľa experimentov si v malom priestore ale dovoliť nemôžete. Vyriešiť sa dá komplikovaná situácia so vstavanými alebo voľne stojacimi modernými spotrebičmi Miele.

Aj špeciálne nábytkové moduly, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube, možno právom uznať za efektívne riešenie pre malé kuchyne. Výrobcovia montujú všetko vybavenie a skladovacie systémy do kompaktných a funkčných blokov, z ktorých sa jednoducho formuje potrebný interiér. Tak to s nimi skúste.

Alternatíva jedálne

Pri zdobení malej kuchyne moc priestoru pre veľký jedálenský kút nezostáva. Tento prípad sa dá zasa vyriešiť s barovým pultom alebo ostrovčekom.

Alternatíva jedálne nezaberie veľa miesta a zároveň vytvorí v priestore potrebnú zónu nielen na jedenie. Navyše, kuchyne s luxusným ostrovčekom vyzerajú mimoriadne štýlovo. A ako vieme, aj krása predsa podporuje chuť k jedlu. Tak na to pri zariadení svojej malej kuchyne spolu s jej správnym osvetlením myslite.

0 replies on “Štýl, svetlo, rozloženie: ako správne vybaviť malú kuchyňu”