Takto vyzerajú röntgenové snímky pľúc po napadnutí koronavírusom. Zaočkovaní ľudia majú veľkú výhodu

Röntgenové snímky ukazujú, aký je rozdiel medzi pľúcami zaočkovaného a nezaočkovaného človeka, ktorý sa nakazili koronavírusom. má očkovanie proti koronavírusu.

Ako môžete vidieť, rozdiely sú zreteľné: Pľúca, ktoré sú pokryté bielou farbou, sú v plnej sile napadnuté vírusom. Viac čiernej farby znamená, že pľúca sú relatívne zdravé.

„Takéto pľúca majú byť podľa röntgenového žiarenia plné vzduchu,“ povedal doktor Ghassan Kamel, pneumológ Univerzitnej nemocnice St. Louis.

Väčšina jeho pacientov nie je očkovaná a ich röntgenové snímky sú plné bielej farby.

„Vzhľadom na to, že röntgen vyzerá takto, by určite pacient prinajmenšom potreboval kyslík. Nie je vylúčená ani pľúcna ventilácia spojená s intubáciou a použitím sedatív.“

Očkovaní ľudia však ani nemusia dostať do nemocnice.

Avšak aj v prípade, že sa tak stane, nebude si to vyžadovať pobyt na jednotke intenzívnej starostlivosti a umelej pľúcnej ventilácii.“

Napriek tomu nové údaje z Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb ukazujú, že očkovaní ľudia, ktorí dostanú vírus, ho môžu šíriť rovnako ľahko, ako neočkovaní.

„Očkovacia látka vás chráni pred vážnym priebehom ochorenia, ale nezabráni tomu, aby ste ju nepreniesli na svojich susedov či blízkych,“ hovorí lekárka Rachel Prestiová, špecialistka na infekčné choroby z Washingtonskej univerzity.

Kým nie je percento zaočkovanosti vyššie, Ghassan Kamel dúfa, že si urobíte názor pohľadom na tieto snímky a rozhodnete sa chrániť nielen seba, ale aj ostatných.

Zdroj: fox19.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto vyzerajú röntgenové snímky pľúc po napadnutí koronavírusom. Zaočkovaní ľudia majú veľkú výhodu”