10 vecí, ktoré vo vzťahu robia iba zrelé ženy. Poslednú vec mnoho žien nedodržiava, ale mali by

Muži väčšinou uprednostňujú mladé partnerky, ale psychológovia jednoznačne odporúčajú nadviazať vzťahy so ženami v zrelom veku. A vôbec to nie je spojené s materiálnym zabezpečením či kariérnymi úspechmi.

Jednoducho ženy vo veku 30 rokov a staršie sa výrazne odlišujú od dievčat vo veku 20-25 rokov. Napokon zrelosť nie je len vek, ale aj obrovské množstvo práce na sebe.

Vzťahy s takými dámami zvyčajne majú oveľa spokojnejší a dlhodobejší charakter. A s vekom sa odhaľuje ženská krása. Redakcia «mysmezeny.sk» vám povie, v čom sa vo vzťahom odlišujú zrelé ženy od mladých. Hoci v každej vekovej skupine sa nájdu úplne odlišné dámy.

Vlastnosti zrelej ženy

Nezameriava sa len na milovaného partnera
Na úspešný a dlhodobý vzťah je potrebné udržať si isté zdravé hranice a istú samostatnosť od toho druhého. Zrelé ženy toto perfektne chápu a nezaťažujú svojho partnera neustálym vyžadovaním, aby boli spolu. Má známych a hobby, na ktoré si dokáže vydeliť čas a tým pádom dáva svojmu partnerovi čas venovať sa vlastným záľubám. Plne si uvedomuje, že jej šťastie nezávisí len od jej muža.

Nebojí sa ťažkostí
Žena v zrelom veku už dávno pochopila, že vzťah nie sú len kvety, reštaurácie a objatia. Vzťah potrebuje úsilie, čas, lásku a aj obetu. Zrelé ženy sú pre svojho milovaného ochotné urobiť všetko z toho, ale nehrnú sa do obety. Vedia nájsť kompromis a chápu, že život nie je rozprávka o princovi a princeznej.

Je vďačná za všetko
Ona vie, že na všetko je potrebné úsilie, a je vďačná za všetky úsilia, ktoré jej muž preukáže. Už vyrástla z toho egoistického dievčaťa, ktorá si myslí, že si zaslúži len to najlepšie. Zrelé ženy si uvedomujú, že deliť sa o svoj život s milovaným človekom je veľký dar.

Vyzná sa do financií
Mnohé vzťahy sa končia kvôli problémov s peniazmi. Zrelá žena už prežila nemalú časť svojho života a vie, že peniaze nepadajú z neba. Nevyžaduje spontánne cesty okolo sveta a drahé darčeky. Okrem toho si už sama na seba dostatočne zarába.

Je výbornou spoločníčkou
Vie ako nájsť tie správne slová podpory. Zrelá žena už toho videla veľa a stretla absolútne rôznych ľudí. Môže povedať veľa zaujímavého a na vysokej úrovni diskutovať aj o každodenných témach. A počúvať vie rovnako dobre ako rozprávať.

Je dobrá v posteli
Tu sa nebudeme hádať. Veľkú rolu majú v tomto samozrejme skúsenosti. To však vôbec neznamená, že mala veľa mužov, jednoducho veľa skúšala a testovala, preto vie aj všeličím muža prekvapiť. V intímnych záležitostiach už zďaleka predčí svoje mladšie kolegyne.

Prijala samú seba
Všetky komplexy sú už minulosťou. Každý má svoje nedostatky, ale byť zrelou ženou znamená prijať samú seba s láskou. Dokonale rozumie tomu, že je hodnotná, a už sa viac nevzrušuje nad drobnosťami ako napríklad či jej priateľky majú väčší hrudník alebo chodia častejšie do salóna krásy ako ona. Už sa nehanbí za svoje telo a vie ako sa podať v tom najlepšom svetle.

Vie rozhodovať
Zrelá žena je rozhodnejšia než dievčatá vo svojich dvadsiatich rokoch. Nielen, že je schopná a inteligentná, okrem toho si dokáže vypočuť názory svojho partnera a zohľadniť ich. Súdnosť a schopnosť robiť kompromisy sú hlavnými prednosťami ženy v zrelom veku.

Je úctivá
Dokáže oceniť osobný priestor svojho partnera. Dokonca aj k muchám svojho milovaného sa stavia ako k niečomu normálnemu. O svojom mužovi zásadne nediskutuje s priateľkami. Nemanipuluje ho pocitmi pre svoje ciele. Zrelá žena vždy bude zdvorilá k jeho priateľom a rodine.

Inšpiruje
Žena v zrelom veku vládne múdrosťou. Chápe, že muža treba naladiť na vlnu úspechu a nie mu pripomínať každé zlyhanie. Namiesto toho, aby ho porovnávala s druhými, svojho muža dokáže podržať a podporiť.

Ženy sú nádherné v každom veku, ale s rokmi sa stávajú múdrejšími. A to je fakt. Súhlasíte s tým? Vyjadrite svoj názor v komentároch a s článkom sa podeľte aj so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj: takprosto.cc

0 replies on “10 vecí, ktoré vo vzťahu robia iba zrelé ženy. Poslednú vec mnoho žien nedodržiava, ale mali by”