Fico neprijal prezidentkine pozvanie na stretnutie s pápežom. Dôvodom má byť to, že nie je zaočkovaný

Práve prebiehajúce dni sú plné očakávania a nadšenia kvôli návšteve pápeža Františka. Svätý Otec má na Slovensku naozaj pestrý program, v ktorom je okrem stretnutí s množstvom zaujímavých Slovákov aj stretnutie s politickými predstaviteľmi, medzi ktorých patrí aj Peter Pellegrini aj Robert Fico.

V médiách sa však v posledných dňoch objavila správa, podľa ktorej mal Robert Fico prezidentkine pozvanie odmietnuť.

Prezidentka Slovenskej republiky, Zuzana Čaputová, okrem Fica a Pellegriniho pozvala do Grasalkovičovho paláca aj mnohých iných predstaviteľov koalície a opozície. Práve opozičné politické strany podľa niektorých portálov prezidentkine pozvanie ignorujú a s pápežom Františkom sa nestretnú.

Fico sa však na kritiku médií rozhodol reagovať príspevkom na sociálnej sieti, v ktorom vysvetľuje pravý dôvod toho, prečo sa napokon s pápežom nestretne.

Fico svoj príspevok začal tým, že aj napriek tomu, že sa jeho priezvisko začína na písmeno “F”, farizejom naozaj nie je. Medzi hlavný dôvod Ficovej neúčasti na stretnutí s pápežom patrí: ,,Každý vie, že na stretnutie so Svätým Otcom u Čaputovej môžu len zaočkovaní. Prezidentka úmyselne podmienila toto stretnutie zaočkovaním, pretože dobre vie, že nie som, podobne ako iní opozičníci, fanúšikom očkovania.” 

Podľa Fica bol pápež jedným z prostriedkov očkovacej kampane a on je vraj naozaj presvedčený, že sa zaočkovať nedá. Lídera Smeru považuje očkovanie proti koronavírusu za experimenálne a želá si, aby sme vakcínami neohrozovali zdravie päťročných detí.

Fico si želá aj to, aby vyšli najavo nepriaznivé účinky vakcín a informácie o obrovských ziskoch farmaceutických firiem. Svoj príspevok uzavrel stávkou: ,,Po odchode Svätého Otca a masových akciách, do ktorých ľudí doslova tlačili, vláda krajinu zatvorí a z nárastu infikovaných Covidom obviní SMER – SD. Urobíme súťaž?”

Zdroj: Facebook/Robert Fico

0 replies on “Fico neprijal prezidentkine pozvanie na stretnutie s pápežom. Dôvodom má byť to, že nie je zaočkovaný”