Pellegrini tvrdí, že referendum je jediným riešením, kedy môžu nespokojní Slováci povedať “nie” tejto vláde

Peter Pellegrini, niekdajší predseda vlády Slovenskej republiky a aktuálny predseda politickej strany HLAS – sociálna demokracia, sa k podporovateľom a potenciálnym voličom strany prihovára aj prostredníctvom profilu na sociálnej sieti Facebook. Tentokrát tam uverejnil krátke video, v ktorom vyzýva, aby sa Slovákom vrátilo referendum.

Pellegrini vo svojom videu zdôraznil, aby sa nezabudlo na 600-tisíc Slovákov, ktorí len pred pár mesiacmi podpísali petíciu, ktorou žiadali predčasné voľby.

Nespokojnosť Slovákov vraj bola vyjadrená petíciou dosť jasne a politici by nemali dopustiť, aby ich snaha o zmenu bola len tak hodená do koša.

Za najväčšie sklamanie posledného obdobia pokladá rozhodnutie poslacov a prezidentky, podľa ktorého nemôže byť novela zákona o zmene Ústavy SR predmetom rokovania hneď po verdikte Ústavného súdu, ale až o šesť mesiacov.

Pellegrini podporuje akékoľvek prejavy nespokojnosti, no len tie, ktoré sú prezentované pokojnou formou v mestách a obciach a to najmä v podobe protestov, na ktorých sa nepoškodzuje majetok a ani zdravie.

Podľa bývalého predsedu vlády to však nebude stačiť. Politická strana HLAS preto navrhuje:

,,HLAS predkladá do parlamentu zákon, ktorý umožní urýchlene zmeniť ústavu, aby sa čím skôr mohlo konať referendum o predčasných voľbách. Žiadosť 600-tisíc slovenských občanov nesmie byť hodená do koša.

Preto sme pripravili riešenie, ktoré vráti referendum do rúk ľuďom.” Referendum je podľa neho jediným riešením, pomocou ktorého môžu nespokojní Slováci povedať “nie” tejto vláde.

Pellegrini na záver dodal, že je zvedavý na postoj koaličných politikov, ktorí v minulosti tvrdili, že občania majú právo na referendum.

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini

0 replies on “Pellegrini tvrdí, že referendum je jediným riešením, kedy môžu nespokojní Slováci povedať “nie” tejto vláde”