Prvý čierny okres tretej vlny. Okres Krupina je na tom zatiaľ najhoršie

Aj tí, ktorí doteraz popierali tretiu vlnu koronavírusu, už priznali, že situácia na Slovensku sa pomaly ale isto zhoršuje. Vedci potvrdili, že 7-dňová incidencia okresu Krupina je naozaj vysoká a predstavuje hodnotu 312, vyjadrujúcu vážený priemer nakazených v okrese počas posledných 7 dní.

Okres by mal byť podľa vedcov v čiernej farbe, pričom zdôrazňujú, že horšia farba covid automatu už vlastne ani neexistuje. V okrese je zaočkovaných len 32,5 % ľudí, čím sa radí medzi najmenej zaočkované okresy Slovenska.

Vedci informujú: ,,Dobrou správou je, že delta do určitej oblasti príde a odíde. Nedá sa tomu zabrániť.

Celé to dramatické obdobie trvá asi 3-4 týždne, Krupina ja v prvom týždni.

Dajte si ktorýkoľvek okres z Británie do hľadáčika a uvidíte rovnaké krivky, ale rôznych časoch v rôznych okresoch. V prvej vlnke to schytajú mladí, v druhej to schytajú starkí.”

Vedci aj napriek tomu, že v pondelok sa rozdelenie okresov mení, tvrdia, že zmeny sa dejú oneskorene a na zastavenie šírenia koronavírusu na Slovensku to naozaj stačiť nebude. 8. septembra bolo schválené nové rozdelenie platné od pondelka 13. septembra, kedy bude na Slovensku už 10 červených okresov.

Dáta bez pátosu potvrdili, že onedlho sa situácia radikálne zhorší a čiernych okresov bude hneď niekoľko.

Vedci zároveň infomovali o tom, že sa ak nepokúsime zmierniť vývoj koronavírusu na Slovensko, na prelome septembra a októbra budeme fialovo-čierní s červenou Bratislavou. Svoj príspevok na sociálnej sieti ukončili konštatovaním:

,,Na pápeža hlásia krásne počasie, zhora je všetko zrobené tak dobre ako sa len dá.”

Zdroj: Facebook/Dáta bez pátosu

0 replies on “Prvý čierny okres tretej vlny. Okres Krupina je na tom zatiaľ najhoršie”