Slovenská mamička odkazuje:“Mamičky, neodsúvajte sa po narodení dieťatka na druhú koľaj. Dieťa vyrastie aj keď sa o seba budete starať“

Slovenská lekárka a populárna instagramová mamička prehovorila do duší všetkých matiek malých bábätok. Posolstvo, ktoré posúva ďalej prostredníctvom svojho príspevku na sociálnej sieti, chytilo na srdce mnoho mamičiek, ktoré jej ďakujú za jej povzbudivé slová.

Lekárka Alexandra sa slovenských žien a najmä matiek opýtala: ,,Aké všetky výhovorky ste použili aby ste sa nemuseli o seba starať?“ Touto otázkou chcela prinútiť matky, aby sa zamysleli nad všetkými výhovorkami, ktoré používajú na to, aby sa po pôrode „zanedbávali“ a nežili aj svoj vlastný život. Vo svojom príspevku pokračovala:

,,Neviem, prečo to tak je, ale veľa žien po narodení detí odsúva seba na vedľajšiu kolaj. Akoby sa pre tie deti museli/chceli obetovať, alebo čo. Akokeby ich osobná identita zrazu prestala existovať, sú už zrazu len matkami.“ 

Výhovorky matiek vraj začínajú nenápadne a to výhovorkami ako to, že dieťaťu rastú zuby, práve sa odplienkováva a iné absurdné dôvody, prečo nevedia vydržať bez dieťaťa čo i len jeden večer. Matka Alexandra však na výhovorky reaguje slovami, podľa ktorých dieťa vyrastie aj keď sa o seba budú matky starať. Dieťa vraj neutrpí žiadnu ujmu ak si matka dá do poriadku chrbticu cvičením, alebo navštívi zubára.

Vo svojom príspevku prosí: ,,Takže sa prosím vás objednajte kaderníčke, alebo si dajte spraviť to obočie, čo už rok obkukávate. Chodťe cvičiť a kúpte si po ceste aj tú kabelu, čo na vás žmurká z výkladu.

Prisahám, že vaše dieťa naozaj prežije bez ďalšieho bodyčka a nepotrebnej hračky.“ Princípom vraj je, aby sa cítili dobre aj matky a to dosiahnu najmä vtedy, ak budú starať o svoje fyzické a psychické zdravie.

Zdroj: Instagram/doubletrouble.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenská mamička odkazuje:“Mamičky, neodsúvajte sa po narodení dieťatka na druhú koľaj. Dieťa vyrastie aj keď sa o seba budete starať“”