Ženu zachránili po tom, čo zamrzla na kus ľadu. Keď pichali injekciu do jej tela, zlomila sa

Ľudia sa delia na tých, ktorí zimu milujú a na tých, ktorí ju neznášajú. Aj napriek tomu, že Jean Hilliardová ju obzvlášť rada nemala, bola ponechaná napospas osudu a zamrzla na kosť. Aj napriek tomu, že zamrzla v -22°C, jej telesné funkcie sa len spomalili a prežila. Jean môžeme nazvať ako zázrakom medicíny.

Zdroj: Pixabay (ilustračné)

Jean tvrdí, že si na mnoho z toho dňa nepamätá. Podľa jej spomienok upadla do temnoty a posledné si pamätá to, že zaspala. Ďalej si už pamätala len to, že sa prebudila. Počas jej 6 hodinového spánku sa podľa odborníkov dostala do stavu hibernácie, do ktorého sa jej telo dostalo preto, aby prežila krutý mráz. Tento prípad sa stal v roku 1980, no lekári sú tým fascinovaní aj dnes.

Ked‘ mala Jean Hilliardová 19 rokov, žila v  menšom meste Lengby v Minnesote. V spomínanom roku sa 22. decembra vybrala s jej kamarátmi na pivo a ked‘ odbila polnoc, rozhodla sa ísť autom domov. Vonku vtedy bolo -22 °C a tak sa jej auto na ľade pošmyklo. Vyviazla z toho bez zranení, no rozhodla sa vyhľadať pomoc aj napriek tomu, že oblečená vhodne nebola. Vedela, že Wally Nelson, jej priateľ býva za kopcom a tak kráčala priamo tam. Zdalo sa jej že kráča už veľmi dlho, no v momente, ked‘ uvidela svetlo z domu, začala strácať vedomie.

https://twitter.com/PBHNetwork/status/1090067117490270209

Nelson, jej priateľ, sa v nasledujúci deň zobudil ráno o 7:00 vedľa známosti, ktorú si v tú noc priviedol domov. Po tom, čo otvoril vstupé dvere, uvidel kabát a rukavice. Až po niekoľkých sekundách mu napadlo, že tam leží človek. Ked‘ k telu prišiel bližšie tak zistil, že to je Jean, ktorá mala otvorené oči. Nelson sa spontánne rozhodol, že ju odtiahne dnu. Najprv si myslel, že zamrzla a zomrela, no potom uvidel bubliny pod jej nosom. Nelson ju chcel najprv do nemocnice odviesť vlastným autom, no jej stuhnuté telo nedokázal uložiť do auta.

Po príchode sanitkou do nemocnice jej lekári chceli pomôcť a tak jej šli dať infúziu. Jej telo bolo natoľko zamrznuté, že po tom, čo do žili pichli ihlu, zlomila sa. Jej telesná teplota bola nízka natoľko, že ju nebolo možné zmerať ani obyčajným teplomerom.

Lekári počas dlhých minút Jeanino telo postupne ohrievali, pretože im bolo jasné, že toto jediné ju dokáže zachrániť. Po chvíli zaznamenali slabý tep a vtedy začali s postupným oživovaním. Po niekoľkých hodinách oživovania bola Jean plne pri vedomí a komunikovala s doktormi. Po tom, čo sa rozpamätala po prebudení, pýtala sa čo sa stalo s jej autom, pretože sa bála, čo jej na to povie otec.

Niekoľko dní po incidente sa lekári zhodli, že Jean nebude mať žiadne trvalé následky. Aj napriek tomu, že lekári nad jej prípadom ostali v nemom úžase, Jean sa necíti ako medicínsky zázrak, pretože po prebudení sa cítila rovnako, ako ked‘ sa prebudí  ráno po spánku.

Zdroj: unsplash

zdroj: allthatisintersting

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ženu zachránili po tom, čo zamrzla na kus ľadu. Keď pichali injekciu do jej tela, zlomila sa”