10 typov mužov, ktorí vám zničia život, ak sa za nich vydáte

Ak sa rozhodnete uzavrieť manželstvo, malo by to byť s niekým, s kým chcete šťastne prežiť celý svoj život. Niekedy sa však stáva, že ľudia, s ktorými sa zblížime, nie sú takí, ako sme si mysleli. Ak nebudete venovať pozornosť týmto vlastnostiam, pravdepodobne skončíte s manželom, ktorý má všetko, okrem toho, čo potrebujete vy.

Existuje niekoľko typov mužov, za ktorých je lepšie sa nevydať, pretože na to jednoducho nie sú vhodní. Zatiaľ čo niektorí z nich sa môžu časom zmeniť, iní sú stratení a vy by ste sa im mali vyhýbať oblúkom.

Ideálni muži neexistujú! Toto je skutočnosť, ktorú je nutné prijať. Existujú však špeciálne typy mužov, ktorí ničia vzťahy. A týmto by ste sa mali vyhnúť.

  1. Infantilný

Tento typ je pozoruhodný svojou neschopnosťou postarať sa o iných ľudí (prioritou sú vždy jeho vlastné túžby, bez pomyslenia na to, ako to ovplyvní ostatných); nedostatok nezávislosti (nechce sa zaoberať dôležitými otázkami a robiť to, čo je potrebné, napríklad nevie, ako zaplatiť za byt, či ako si ísť vybaviť pas a podobne).

Takýto muž nevie analyzovať svoje vlastné činy a posúdiť samého seba, svoje správanie, založené na objektívnych skutočnostiach – Všetci sú na vine, samozrejme, len on nie.

  1. Vyhýbavý

Je to špeciálny typ mužov, ktorí nevedia, ako sa dostať z problematických situácií. Jeho voľba je utiecť od problému, mlčať, zavrieť dvere, ísť von s kamarátmi, zatiaľ čo vy sa doma nervujete. Po návrate už nebudete mať silu pokračovať v konverzácii. Žiadny konflikt sa týmto spôsobom nikdy nevyrieši.

  1. Toxický

Toxickí chlapi nemusia vždy byť hady či upíry. Niektorí vám otrávia život aj bez toho, že by si to uvedomovali. Toxický muž je ten, pri ktorom sa nemôžete uvoľniť a ste v neustálom napätí.

  1. Tyran

Tyrani a iní emočne nestabilní jedinci sú často šikovne zamaskovaní. Spočiatku sú zdvorilí a každý deň sa zaujímajú o to, ako ich vyvolená strávila deň. Ale potom sa ich kontrola stupňuje, výbuchy žiarlivosti sú čoraz častejšie a agresívne prejavy správania sú čoraz bežnejšie.

  1. Egocentrický

Sebeckí muži, ktorí myslia iba na seba, sa zvyčajne stávajú manželmi žien s nežnou a sladkou povahou. Nadmerná poddajnosť a prispôsobivosť vedie k tomu, že sa čoraz viac bude povyšovať a zo svojej partnerky urobí šedú myšku, ktorú prinúti myslieť si, aké mala šťastie, že môže byť v tesnej blízkosti takéhoto krásavca. V dôsledku toho sa táto žena stáva fyzicky aj psychicky mužovým otrokom.

  1. Večne nespokojný

Večne nespokojný muž rýchlo premení svoju ženu na psychicky nestabilnú osobu. Pri tom nie je úplne dôležité, ako príslušník opačného pohlavia prejavuje svoju nespokojnosť – dokáže donekonečna frflať ale aj agresívne hysterčiť. Je dôležité poznamenať, že takéto správanie dokáže zničiť psychiku jeho ženy. Partner sa stáva neurotikom, ktorý sa vybúri na blízkych ľuďoch, často na deťoch.

  1. Karierista

Je to skôr nekompromisný falošný typ človeka a panovačný manipulátor. Na jednej strane sa jedná o pätolizača, na druhej strane ide o človeka bez princípov. Vo vzťahu so svojou manželkou sa nebude správať veľmi odlišne – predovšetkým sa postará o svoje vlastné záujmy.

  1. Sukničkár

Zvyčajne žena ešte pred svadbou vie, že svoj život spečatí so záletníkom, no utešuje sa nádejou, že zo všetkých jeho dobrodružstiev je práve ona tá, ktorá mu v tom zabráni. Takýto sebaklam môže spôsobiť vznik duševných porúch.

Keď v procese spoločného života si žena začína uvedomovať, že jej partner sa nevyhýba bočným románikom, zmení sa na žiarlivú podozrievavú hysterku, ktorá sleduje každý pohyb jej manžela, počúva jeho telefónne rozhovory a kontroluje správy.

  1. Spoľahlivý priateľ

Je to rovnaký typ mužov, ktorý chce byť dobrý pre všetkých naraz, a preto nedokáže nikoho odmietnuť, samozrejme s výnimkou jeho manželky. Dokonca aj priatelia jeho priateľov majú vyššiu prioritu ako záujmy vlastnej rodiny.

Takýto muž požičia peniaze priateľom na dovolenku k mor,  hoci chladnička v jeho domácnosti zíva prázdnotou. Názor zákonitej manželky sa v tomto prípade nebude brať do úvahy.

  1. Držgroš

Držgroši sú muži, ktorí zarábajú nemalé peniaze, ale všetko, čo zarobia, minú na seba. Pýtať si od nich peniaze je nereálne, navyše, musíte im podávať hlásenia o každom minutom ceňte. Aj pri najmenšom konflikte, muž, ktorý zarába a hromadí peniaze výlučne pre seba, jednoducho zablokuje všetky „kohútiky“ svojej manželke: zastrašuje, najíma právnikov, ktorí sa so všetkým vysporiadajú tak, že po rozvode už manželka nebude mať peniaze takmer na nič.

Samozrejme, vždy sa nájdu ženy, ktoré sa snažia žiť s týmito mužmi. Ale v priebehu času sa tieto ich vlastnosti budú čoraz viac dostávať na povrch a začnú tým otravovať spoločný manželský život. To už nebude mať ďaleko od rozvodu. Povedzte, potrebujete to?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10 typov mužov, ktorí vám zničia život, ak sa za nich vydáte”