Ako sa vyznať v krmive pre psov?

Pre všetky druhy krmiva pre psov platí, že by malo obsahovať základné výživové nároky a potrebné zložky pre jeho vývin. Dôležitými zložkami sú aj živočíšne proteíny, ktoré by mali mať primeraný obsah živočíšnych tukov, keďže je to zdroj energie. Pri kŕmení by ste však mali tiež vedieť, aké sú rozdiely pri šteniatkach alebo dospelých psov.

Rozhodujúci je najmä vek psíkov, avšak musíte brať do úvahy aj samotné plemeno. Granule pre psov musia tiež obsahovať dostatočné množstvo vitamínov. Iné nároky majú aj psy s ťažkým zdravotným stavom. Niektoré psy môžu byť tiež náročnejšie na výber mäsa. Sústreďte sa tiež na správny pomer všetkých hodnôt.

Ako by ste mali kŕmiť šteňatá?

Šteňatá síce rýchlo rastú, ale to neznamená, že ich môžete prekrmovať. Ich strava by mala byť bohatá na všetky potrebné zložky. Granule však môžete občas spestriť aj nejakými druhmi zeleniny alebo ovocia. Vhodné sú napríklad brokolica, mrkva alebo jablko.

Ako sa stravujú mladé psy?

Pre zdravý vývin a rast kostí je dôležitý správny pomer vápnika a fosforu, ktoré sú podstatne dôležité pre fungovanie svalov a celú nervovú sústavu. Vyhýbajte sa granulám, ktoré obsahujú veľké množstvo konzervantov alebo umelých látok. V prípade, že je psík citlivý na nejakú zložku granúl, tak budete musieť zvážiť hypoalergénne granule.

Aké krmivo je vhodné pre staré psy?

Staršie psy si vyžadujú krmivo, ktoré má vyšší obsah živín a nižší pomer bielkovín, keďže pomaly starnú. Nezabudnite však podporiť kĺby a dodať im potrebné vitamíny. Určite im neprihadzujte svoje zvyšky stravy, ktoré by im mohli skôr uškodiť.

Na to, aby ste mohli svojho psa kŕmiť, tak sa potrebujete orientovať vo výbere granúl, ktoré sú vhodné a adekvátne k jeho veku a plemenu. Podľa toho dokážete tiež zvážiť či potrebujú stravu s vyšším obsahom živín alebo viac vitamínov.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako sa vyznať v krmive pre psov?”