Dieťa sa po prebudení z kómy usmialo na svojho otca. Jeho rodina robí zbierku, aby mu zachránili život

Keď sa 14-týždňový Michael začal prebúdzať z päťdňovej kómy, rozpoznal svojho otca a usmial sa na neho spôsobom, akým to dokážu len deti.

„Je to okamih, ktorý si vážim s každým kúskom môjho srdca,“ povedala Emma Labuschagne, Michaelova matka. „Bol to najšťastnejší okamih môjho života.“

When 14-week-old baby Michael woke up from a medically induced coma, he recognized his dad and flashed an adorable smile.

Rodičia Michaela, Emma a Stuart, povedali, že boli zdesení, keď zistili, že ich dieťa prestalo dýchať v skorých ranných hodinách.

Michael vo svojom dome utrpel zástavu srdca a záchranári ho oživovali defibrilátorom a vstrekli mu adrenalín, aby stabilizoval jeho srdcový rytmus.

Keď prišli do nemocnice, lekári uviedli kómy, aby ochránili jeho mozog pred ďalším poškodením.

Čoskoro sa dozvedeli, že Michael má srdcovú fibromatózu – nádor, ktorý môže blokovať tok krvi do srdca dieťaťa. Michaelov nádor je široký 5 centimetrov alebo asi 2 palce. Je obrovský, ​​v porovnaní s maličkým srdcom dieťaťa, ktoré predstavuje veľkosť  jeho päste.

Michael has a life-threatening cardiac fibroma in his heart.

Lekári povedali, že stav Michaela je taký zriedkavý, že žiadny chirurg v Spojenom kráľovstve nemá odborné znalosti na odstránenie jeho nádoru.

Rodina dostala dve možnosti: buď počkať, kým sa uskutoční transplantácia srdca, alebo si nájsť chirurga mimo ich krajiny.

Vtedy sa dozvedeli o detskej nemocnici v Bostone, ktorej program pre srdcové nádory sa za posledných 10 rokov pýši 100% úspešnosťou prežitia.

„Preskúmali sme nemocnicu a konkrétne srdcových chirurgov, Dr. del Nida a Dr. Geva. Majú 100% úspešnosť a vynikajúcu povesť. Od tej chvíle sme vedeli, že sa musíme vydať touto cestou.“

Cesta nebude lacná

Emma uviedla, že cena operácie predstavuje približne 147 000 dolárov. Nie sú v tom zahrnuté ďalšie výdavky, napríklad cestovné, stratené pracovné dni či náklady na rehabilitáciu.

Manželia tvrdia, že sú odhodlaní poskytnúť Michaelovi operáciu, ktorú tak potrebuje, bez ohľadu na cenu.

„Keď sme dostali odpoveď z Bostonu, ktorá potvrdila, že bude dobrým kandidátom na operáciu, nezáležalo na tom, aké budú náklady,“ uviedla Emma. „Za záchranu života nášho dieťaťa by sme zaplatili akúkoľvek sumu.“

Hneď ako dostali schválenie z nemocnice, Emma transparentný účet na GoFundMe, aby získala prostriedky na synovu operáciu.

Povedala, že reakcia verejnosti je ohromujúca.

„Ozývajú sa nám dobroprajní ľudia a dostávame financie z celého sveta! Sme neuveriteľne vďační!“

Michael má interný defibrilátor a kardiostimulátor na podporu srdca. Emma povedala, že jeho lieky sa mu musia podávať štyrikrát denne a často spôsobujú vedľajšie účinky, ako sú žalúdočné ťažkosti, hnačka a citlivosť kože, ktoré mu bránia ísť von na slnko.

Rodina dúfa, že v apríli odcestujú na operáciu do Spojených štátov. Nateraz si užívajú spoločný čas s dieťaťom a snažia sa zosúladiť svoje životy s jeho potrebami.

„Pri pohľade na neho je ako každé iné dieťa,“ povedala Emma. „Vždy sa usmieva a robí rôzne grimasy. Jeho starší bratia sú z neho unesení. Sme za neho nesmierne vďační, aj napriek jeho zdravotným problémom.“ Na tomto odkaze ich môžete podporiť.

 

zdroj:cnn.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dieťa sa po prebudení z kómy usmialo na svojho otca. Jeho rodina robí zbierku, aby mu zachránili život”