Dôjde k zníženiu platov slovenských poslancov? Aj o tom sa diskutovalo v politickej relácii RTVS

O neprimerane vysokých platoch slovenských poslancov sa v poslednom období hovorí stále viac a viac. Dôvodom je najmä prebiehajúca koronakríza, ktorá prinútila pritiahnuť si opasky väčšinu bežných Slovákov.

O tom, ako to so znižovaním platov poslancov je,  čo to prezradil Igor Matovič v nedávnej politickej diskusii RTVS – Sobotné dialógy.

Táto téma sa opäť otvorila pri plánovanom zvyšovaní slovenských platov.

Aj napriek tomu, že Slováci žiadajú zníženie platov politikov, je viac nez pravdepodobné, že naopak, dôjde k ich zvyšovaniu a to z toho dôvodu, že platy poslancov odzrkadľujú aktuálny vývoj priemerného slovenského platu.

K tejto téme sa vyjadril aj Igor Matovič v spomínanej politickej diskusii RTVS. Spolu s Ladislavom Kamenickým, bývalým ministrom financií, tam diskutoval o plánovanom zmrazovaní a znižovaní platov poslancov.

Ich mesačný plat sa teraz pohybuje na úrovni 5 100 a 5 400 eur. Matovič v diskusii spomenul „Nemám najmenší problém so zmrazením platov členov vlády a veľmi rád by som znížil aj platy poslancov, ktoré pán Kamenický zvýšil o tisíc eur v čistom.

Súhlasil s tým ako minister financií. Považujem to za mimoriadne nezodpovedné, že takýmto spôsobom zvyšoval platy poslancov, lebo sám veľmi dobre vie, že tam výrazná väčšina poslancov má salám-párky a berú obrovské platy – viac ako štyritisíc eur v čistom.

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dôjde k zníženiu platov slovenských poslancov? Aj o tom sa diskutovalo v politickej relácii RTVS”