Neočakávaný spôsob, ako zakoreniť ružu: Potrebujete na to vec, ktorú má doma každý

Ponúkame vám jednoduchý a účinný spôsob, ako zakoreniť odrezky z ruže. Za 2,5-3 týždne získate pevné korene.

Na začiatok by mali byť ruže narezané na odrezky dlhé asi 15 – 20 cm. Horný rez by mal byť rovný, dolný – šikmý a prebytočné listy odstránené. Následne odrezky ponorte do vody a potom do popola.

V tejto fáze príde vhod toaletný papier. Mierne ho navlhčite vodou a obaľte odrezky do niekoľkých vrstiev.

Budete tiež potrebovať ľahkú a výživnú pôdu. Vysypte ju do kvetináča, kam zasadíte odrezky zabalené do toaletného papiera. Dôkladne to polejte vodu. Kvetináč s odrezkami by mal byť za priaznivého počasia umiestnený buď v skleníku, alebo na ulici. Odrezky je potrebné zalievať, pretože pôda schne, no dávajte pozor, aby ste to nepreliali.

Po 2,5-3 týždňoch z odrezkov vyrastú nové korienky. Práve to je moment, kedy ich už môžete zasadiť na trvalé miesto. Toaletný papier neodstraňujte, pretože v pôde bude sa skôr či neskôr rozloží. Skúste tento jednoduchý, ale účinný spôsob, ako zakoreniť odrezky – naozaj to funguje.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Neočakávaný spôsob, ako zakoreniť ružu: Potrebujete na to vec, ktorú má doma každý”