Povedz mi, v čom doma chodíš, a ja ti poviem, či si oddýchneš

Aj takto by sme mohli parafrázovať známe porekadlo. Pretože ak si chceme naozaj oddýchnuť po náročnom dni, je dôležitý aj materiál, z ktorého je naše domáce oblečenie.

Tiež si vychutnávate ten príjemný pocit, keď sa po únavnom dni konečne prezlečiete z pracovného do domáceho oblečenia? Nie je nad to, cítiť sa doma príjemne, pohodlne, nebyť obmedzovaná síce pekným, ale nie práve najpohodlnejším oblečením. Zabudnite však na vyťahané tepláky, v ktorých trávite voľné chvíle po práci, alebo cez víkendy! Doma, pre seba a pre svojich najbližších, môžete byť predsa tiež oblečená pekne, a pritom sa cítiť veľmi pohodlne. K pocitu absolútneho komfortu spolu s dobrým strihom prispeje materiál, z ktorého je oblečenie vyrobené.


Jemné a pohodlné kašmírové domáce oblečenie. Foto: Tchibo.

Kašmírový kardigan. Foto: Tchibo.

Jedným z najdokonalejších materiálov je kašmír. Pokiaľ ste ešte nemali tú česť s poddajnou vlnou zo srsti kašmírskych kôz, odporúčame vám zoznámiť sa s ňou. Jemné vlákna neškriabu, netvoria žmolky, v lete chladia a v zime hrejú. V Tchibo dostanete kašmírové oblečenie či už z čistého kašmíru, alebo zo zmesi recyklovaného kašmíru a vlny. Mäkučký kašmír sa získava z vlny šťastných kôz, chovaných spôsobom zodpovedným voči zvieratám. Dostatok krmiva, vody, pohybu a čerstvého vzduchu sa premieta aj do kvality ich srsti. Kúpou kašmírového oblečenia v Tchibo tak prispievate aj týmto zvieratám na ich dobré životné podmienky.


Šaty z teplákoviny sú pohodlné, aj dobre vyzerajú. Foto: Tchibo.

Ani ľahký mušelín za kašmírom v pohodlnosti nezaostáva. Táto voľne splývavá tkanina je nádherne ľahká a napriek tomu vám v nej ani v zime chladno nebude. Ľahký mušelín z čistej biobavlny má vynikajúcu schopnosť vyrovnávať teplotu.


Tchibo má pre váš dokonalý relax aj mimoriadne príjemné posteľné obliečky a pyžamá. Foto: Tchibo.

Podobne príjemné je oblečenie z biobavlny, resp. zo zmesi biobavlny a elastanu. Biobavlna sa pre Tchibo pestuje za dodržiavania prísnych podmienok, v porovnaní s bežným pestovaním sa pri jej pestovaní používajú iba prírodné hnojivá a pesticídy. Kupovaním výrobkov z biobavlny sa tak môžete cítiť dvojnásobne dobre – za seba v príjemnom oblečení a za budúce generácie, ktorým prispievate k čistejšiemu životnému prostrediu.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Povedz mi, v čom doma chodíš, a ja ti poviem, či si oddýchneš”