Príbeh zo života: Môj manžel je odo mňa starší o 13 rokov, ale ja som pre neho len „bankomat“

Láska kvitne v každom veku, no nikto nás nevaroval, že vekový rozdiel so sebou môže prinášať množstvo problémov. Napríklad, keď je milovaný muž starší a má deti z prvého manželstva, je potrebné sa s tým zmieriť. Musíte pochopiť, že deti sú na prvom mieste.

Keď sa Iveta vydala, vedela, že Vladimír bol predtým ženatý a mal 13-ročnú dcéru. Iveta však ani nepomyslela na to, že dospelé dieťa by sa mohlo stať kameňom úrazu v jej rodinnom živote.

gold-colored bridal ring set on pink rose flower bouquetunsplash

„Vydávala som sa ako 26-ročná. Potom som po neúspešnom vzťahu rozviedla a sústredila som sa na prácu v rodinnom obchode. Obchod musel prejsť rekonštrukciou a tak si rodičia urobili voľno a pozvali k sebe niekoľko priateľov.

Vtedy som stretla Vlada, 39-ročného rozvedeného muža. Bol pri mne celý večer, dával mi komplimenty a robil hlúpe žarty. Vtedy ma vôbec nepriťahoval. Ale po nejakom čase ma pozval von. Súhlasila som, pretože som chcela zabudnúť na svojho bývalého priateľa.

Stretávali sme sa asi rok a potom ma požiadal o ruku. Súhlasila som, ale od samého začiatku sa nič nedialo tak, ako som si predstavovala. Myslela som si, že sa budem vydávať v luxusných bielych šatách a moja svadba bude najkrajšou oslavou môjho života.

Vlado však povedal, že si šetrí peniaze na promóciu svojej dcéry. Po svadbe nebola žiadna svadobná cesta, keďže v tom čase prebiehali promócie. Tak sme teda uzavreli sobáš a potichu to oslávili s mojou rodinou.“

a woman holds her hands over her faceunsplash

Život po svadbe

„Presťahovala som sa do domu svojho manžela, kde žil so svojou matkou. Moja svokra vždy chcela pôsobiť ako žena z vyššej spoločnosti, ale keď som sa ocitla v jej dome, uvedomila som si, že má od toho veľmi ďaleko. Nie je veľmi dobrou hostiteľkou.

Niekoľko mesiacov sme upratovali dom, moji rodičia na vlastné náklady opravili kúpeľňu a každý deň stojím pri sporáku.

Na všetko som si vedela zvyknúť, pretože milujem, keď je doma poriadok. Jedna vec ma však zmiatla: spontánne návštevy manželovej dcéry, ktorá si prišla k ockovi pre peniaze. Nikdy ma nebrala vážne a zvyčajne len prikývla, keď som jej niečo povedala.

Manžel nikdy nešetril na dcére. Šaty na promócie stáli viac ako moje svadobné šaty. Jej a jeho bývalej manželke dal dokonca aj letenku do Turecka, kam sme mali ísť po svadbe.

man and woman sitting on cliff near body of waterunsplash

Ja som pokračovala v práci v obchode mojich rodičov. Všetky rodinné výdavky padli na moje plecia. Nakúpila som potraviny, rodičia nám často priniesli mäso a zeleninu. Vlado sa naďalej staral o svoju dcéru a platil svokrovi účty.

Som veľmi rada, že môj manžel je taký starostlivý otec a syn. Ale prečo sú všetky rodinné povinnosti a finančné záležitosti na mojich pleciach? Tiež sa chcem cítiť milovaná.

Nedávno sa môj mladší brat rozhodol oženiť.

A rodičia dali svoj dom na predaj. Manželovi som všetko povedala, až keď sa dom predal a peniaze dostal brat. Manžel okamžite zmenil výraz tváre a informoval o tom moju svokru, ktorá zavolala mojim rodičom.

Akoby nemali právo urobiť so svojím domom to, čo uznali za vhodné. Svokra povedala, že som vydatá bez vena a časť peňazí z predaja domu patrí môjmu manželovi. Teraz premýšľam, či som urobila správnu vec, keď som súhlasila, že si ho vezmem.“

two bronze-colored ringsunsplash

Iveta sa možno vydala v snahe prehlušiť pocit túžby a prežiť zradu svojho bývalého priateľa. Každý má rád komplimenty, no tie na dlhodobé a šťastné spolunažívanie nestačia.

Na druhej strane, Vladimírova dcéra nikam nepôjde, veď deti sú na celý život.

A správanie svokry k neveste situáciu len zhoršuje. Ak sa manžel v prvom rade radí so svojou matkou a neberie do úvahy názor svojej manželky, je načase premýšľať o tom, či ju skutočne miluje. Alebo mu možno len vyhovuje, že sa v dome našiel niekto, kto vyperie, navarí a zabezpečí celú rodinu.

Čo by ste urobili na jej mieste?

Zdroj: takprosto.cc

0 replies on “Príbeh zo života: Môj manžel je odo mňa starší o 13 rokov, ale ja som pre neho len „bankomat“”