Príbehy zo života: Ako sa vysporiadať s divnými a nepríjemnými susedmi?

Mama hovorí synovi: „Ak budeš dnes hrať na husle, kúpim ti nanuk.“ A on odpovedal: „Nie, mami! Sused mi sľúbil tri nanuky, ak nebudem hrať!“ Ak nepoznáte viac podobných vtipov s touto tematikou, pravdepodobne máte šťastie na svojich susedov. V prípade, že ste sa už niekoľkokrát sťahovali, určite ste sa zoznámili rôznymi susedmi. S niektorými ste si sadli a iným ste sa snažili vyhýbať tým najväčším možným oblúkom.

Vojna susedov

Čo robiť, keď sú susedia namyslení? A vedzte, že hlasná hudba o 1 hodine ráno nie je jediná vec, ktorá môže narušiť priateľské vzťahy. Prečítajte si príbehy skutočných ľudí, ktorí sa pustili do vojny so svojimi susedmi a ak je to aktuálne aj vo vašom prípade, dajte im lekciu.

„Raz sme si prenajali dvojdom. Vedľa nás býval mladý pár, ktorý každý víkend, ak nie častejšie, organizoval hlasné večierky. Samozrejme, rozumeli sme tomu, že sú mladí a chcú si užívať, ale 2-3 krát do týždňa nemôžete kvôli tomu vyspať, určite zmeníte názor.

Nepatríme k ľuďom, ktorí by volali políciu a sťažoval sa na hluk. Môj manžel sa, samozrejme, okamžite pokúsil s týmito ľuďmi normálne porozprávať. Dokonca sa zdalo, že to chápu, usmiali sa a prikývli. Potom však začali žúrovať v ešte väčšom meradle.

Raz som si všimla, že náš sused zostal sám. Zistila som, že jeho priateľka na nejaký čas niekam odišla a on začal brať do bytu novú priateľku. Potom sa dievča vrátilo a všetko bolo ako predtým. Na nasledujúcej party páru sme s manželom zašli za nimi a požiadali ich, aby vypli hudbu.

Chlapík otvoril dvere a začal kričať, aby sme sa starali o seba. Jeho priateľka stála za ním a prikyvovala. Potom som sa len tak mimochodom spýtala: „Vy ste znova spolu? Čo tá roztomilá blondínka, ktorá tu bola celý minulý týždeň? Máte vo vzťahu nejaké ťažkosti? “ Potom sme už šli domov a s potešením sme počúvali, ako všetkých hostí vyhodili a to bola ich posledná hlučná party.“

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému architektonický dizajn, architektúra, budovaPexels

„Suseda mojej matky sa vždy hádala: Buď jej na jej pozemok spadlo jablko, alebo mama, ktorá naliala vodu na svoj malý pozemok, niekde pokropila jej dvor. Stručne povedané, veľa kriku pre nič. Jedného dňa chcela, aby vedenie mesta prinútilo moju matku opraviť plot oddeľujúci ich dvory. Plot bol skutočne starý, ale moja matka sa to už chystala opraviť aj bez toho, aby o tom muselo vedieť celé mesto.  

Keď moju matku kontaktovali kvôli tomuto problému, zistila, že vôbec nie je potrebné mať plot. Potom zaplatila za to, že ho zbúra.

Pribehla suseda, aby sa spýtala, kedy bude nový plot. Práve tu sa moja matka pomstila za všetky jej huncútstva. „Ak chceš plot, postav si ho sama.“ O niekoľko týždňov neskôr mala moja mama krásny nový živý plot, s dovolením od nepríjemnej susedy.“

unsplash

 

„Vojna susedov môže byť zábavná a môže byť aj trochu nepríjemná. Každý má svoje vlastné metódy. Snažím sa všetko riešiť pokojne. Raz som žila v malej obývačke, ktorá kedysi bývala obyčajnou internátnou izbou. Tam môžete doslova počuť suseda kýchať alebo to, ako si sadá na vŕzgajúcu pohovku.

Po večeroch moji susedia často hrali na gitare, veľa hovorili, spievali. Sám by som ich prišiel počúvať, pretože milujem gitaru. Musel som však nejako prežiť a veľa som pracoval. Preto sme mali vlastný signalizačný systém: keď mi to už naozaj prekážalo, len som klopal na stenu susedom a tí sa stíšili.“

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému apartmán, architektúra, budova                                                                                                                                                                           Pexels

„Nie vždy som mal šťastie na dobrých ľudí. Mal som susedu, ktorá bola vždy s niečím nespokojná. Vyzeralo to, že sa jednoducho nudí a rada robí „cirkus“. Obvykle medzi 18.-19. hodinou cvičím, nemám rád nosenie slúchadiel, a tak si zapínam hudbu na reproduktore.

Nie je to tak hlasné a neruším nočný pokoj. Suseda vždy nadávala, vraj im bránim robiť domáce úlohy s dieťaťom. Ak by sa normálne rozprávala a nekričala na mňa, reagoval by som s porozumením. A tak som sa rozhodol nedať stopku tréningu s hudbou. Suseda kričala na to úbohé dieťa až tak, že som počul takmer každé jedno slovo.

Jedného dňa prišla za mnou s ďalšou susedkou a kričala, aby som zobral metlu a pozametal pri vchode. Navrhol som, aby sme zostavili nejaký rozvrh. Dôvodom pravdepodobne bolo, že v bytovom dome zostali odpadky po party mladých ľudí. Mysleli si, že sa konala u mňa a tak sa mi chceli pomstiť. Nakoniec sa ale ukázalo, že tých ľudí priviedol vnuk susedy, ktorá za mnou predtým prišla. Jej vnuk sa prišiel aj ospravedlniť, ale jeho babička pokračovala so svojím správaním, až kým som sa neodsťahoval.“

Máte dobré vzťahy so svojimi susedmi? Vyskytli sa vtipné situácie?

 

Zdroj: ofigenno.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbehy zo života: Ako sa vysporiadať s divnými a nepríjemnými susedmi?”