Ste dôchodca? Pozrite si výšku vášho 13. dôchodku. TOTO BY STE MALI VEDIEŤ

Ak patríte medzi poberateľov dôchodku a očakávate štedrý 13. dôchodok, už teraz si viete vypočítať jeho výšku prostredníctvom kalkulačky, ktorú pripravila Sociálna poisťovňa. 

Prostredníctvom kalkulačky si viete jednoducho a presne vypočítať výšku 13. dôchodku, na ktorý sa môžete tešiť už v novembri tohto roka.

Sociálna poisťovňa spolu s kalkulačkou uverejnila aj krátky komentár:

„Jej použitie je jednoduché. Dôchodca do nej vpíše sumu dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré poberá. Po kliknutí na políčko Vypočítať ihneď zistí, v akej výške dostane 13. dôchodok v roku 2021.”  Všetko, čo na výpočet 13. dôchodku potrebujete, je len suma vášho dôchodku.

Ak ste poberateľom dôchodku z krajiny, ktorej oficiálna mena je iná ako euro, kalkulačka Sociálnej poisťovne zabezpečuje prepočet vášho dôchodku na menu euro, pričom využíva referenčný výmenný kurz určený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska.

O 13. dôchodok si nie je nutné žiadať, bude vyplatený automaticky všetkým Slovákom, ktorí naň majú nárok. Maximálna výšky 13. dôchodku je 300 eur a bude vyplatená tým, ktorí poberajú najnižšie dôchodky a to maximálne 218,06 eur.

Minimálna suma 13. dôchodku predstavuje 50,01 a bude vyplatená tým dôchodcom, ktorých výška dôchodku je minimálne 912,51 eura.

Zdroj: babskeveci.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ste dôchodca? Pozrite si výšku vášho 13. dôchodku. TOTO BY STE MALI VEDIEŤ”