Takto som vyčistila horáky na znečistenom sporáku. BOLI AKO NOVÉ. Lepší spôsob nepoznám

Varenie a jedenie je obľúbenou činnosťou mnohých ľudí.

O niečo horšie to je v prípade, keď príde na rad upratovanie a čistenie kuchyne. Umývanie sporáka a horákov je niekedy skutočný trest.

Našťastie existuje efektívny spôsob, ako si s tým poradiť.

Prvým krokom je starostlivé odstránenie roštov z plynového sporáka. Teraz vezmite a vložte do hlbokej misy všetky horáky a zvyšné časti. Stačí akákoľvek nádoba, ktorú nepoužívate na varenie.

Horáky posypte 2 polievkovými lyžicami kyseliny citrónovej a zalejte vriacou vodou. Kyselina citrónová účinne rozkladá mastnotu a iné povrchové usadeniny. Mimochodom, tento postup bude stačiť, ak horáky nie sú príliš špinavé.

Ak však kyselina citrónová na vaše horáky nestačí, pripravte si zmes z nasledujúcich produktov:

  • 2 lyžice sódy
  • 1 lyžica peroxidu vodíka
  • 1 lyžička prostriedku na umývanie riadu

Tento domáci prostriedok naneste na horáky pomocou zubnej kefky. Procedúru je najlepšie vykonať s pomocou gumených rukavíc. Mimochodom, tú istú zmes je možné použiť aj na čistenie ťažko dostupných miest na samotnom sporáku. Pasta dokonale rozpúšťa mastnotu a nečistoty.

Sóda hrá v tomto produkte dôležitú úlohu. Zmäkčuje škvrny a nečistoty. Prostriedok na umývanie riadu pomáha odstraňovať mastnotu, zatiaľ čo peroxid dezinfikuje povrch. V zásade je výrobok bezpečný pre pokožku, ale je lepšie neriskovať a chrániť si ruky rukavicami.

Rovnakú pastu je možné použiť na čistenie ťažko dostupných miest na kuchynskej linke alebo do kúpeľne. Ak ste si toho pripravili o niečo viac, ako bolo potrebné, preložte čistiacu zmes do vzduchotesnej nádoby. Produkt môžete použiť aj o týždeň alebo o mesiac neskôr.

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto som vyčistila horáky na znečistenom sporáku. BOLI AKO NOVÉ. Lepší spôsob nepoznám”