Žiaci základných škôl už nebudú musieť v triede nosiť rúška, má to ale jeden háčik

Na štvrtkovom rokovaní sa konzílium odborníkov zhodlo, že žiaci základných škôl  už po novom nebudú musieť nosiť rúška. Nebude to však platiť na chodbách školy či v priestoroch jedálne. Návrh oznámila hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR pre pediatriu Elena Prokopová.

„V praxi si to predstavujeme tak, že deti v triede, v uzavretom kolektíve, nemusia mať rúška. Keď vyjdú na chodbu či do jedálne, budú musieť mať povinnosť prekryté dýchacie cesty, vysvetľuje Prokopová.

Jedným z dôvodov, prečo sa najnovší návrh o nosení rúšok uchytil, je aj fakt, že mnohé deti rúška v triedach nenosili ani predtým.

Vyhláška s novým návrhom by sa mohla začať uplatňovať už od budúceho týždňa. Nová úprava pravidiel však nebude platiť pre študentov stredných škôl, pretože tí, sú podľa odborníkov, v kontakte s viacerými ľuďmi.

Odborníci však odporúčajú, aby deti v školách nosili rúška aj naďalej.

„Síce to nebude povinné, my to veľmi odporúčame,“ dodala Prokopová.

Hlavná odborníčka taktiež rodičom pripomína, že ak sa u dieťaťa vyskytnú príznaky nakazenia, deti nemajú radšej do školy posielať ani s negatívnym antigénovým testom. Taktiež pripomenula možnosť bezplatného PCR testu.

zdroj: topky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žiaci základných škôl už nebudú musieť v triede nosiť rúška, má to ale jeden háčik”