12-ročný chlapec s autizmom skončil v kóme po tom, čo ho iné deti naviedli k vypitiu bielidla

Tento strašný incident sa odohral 9. októbra 2020 po tom, čo 12-ročného autistického chlapca oklamali staršie deti, aby vypil bielidlo, čo vyústilo do toho, že skončil v nemocnici a upadol do kómy.  

Ronnie Philips a jeho brat Jimmy (11 r.) sa vykradli z domu v Spojenom kráľovstve, zatiaľ čo ich matka tvrdo spala a stretli sa so staršími deťmi. Ponúkli Ronniemu plechovku s tým, že vraj ide o alkohol. Ale vo chvíli, keď ho Ronnie vypil, spadol na zem. Jeho brat si myslel, že je mŕtvy a začal kričať o pomoc.  

Našťastie ho počula žena, ktorá zostala s nimi, kým neprišla pomoc. Ronnieho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti pre deti v nemocnici St. George Hospital, kde bol uvedený do indukovanej kómy.

Matka chlapcov, Danielle Phillips, nemohla uveriť, že by niekto ublížil jej autistickému synovi a nechal by ho zomrieť.

„Chcem vyzvať ľudí, aby si uvedomili nebezpečenstvo pitia, drog, hrania hlúpych hier a úteku, pričom to môže vyústiť do smrti ich dieťaťa. Deti budú deťmi, ale takéto veci sú mimoriadne nebezpečné.“

Ronnieho sa našťastie podarilo zachrániť, no to, čo a mu stalo, bude mať pravdepodobne doživotné následky.  

Polícia prípad vyšetruje. Mladí ľudia, ktorí Ronniemu ublížili, boli údajne nájdení túlať sa po uliciach ráno po tom, čo chlapec skolaboval.

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “12-ročný chlapec s autizmom skončil v kóme po tom, čo ho iné deti naviedli k vypitiu bielidla”