300 eur pre zaočkovaných nad 60 rokov. Matovič hovorí, že to môže byť ale musíte…

Zaočkovaní Slováci, ktorí sa v období od 1. júla do 12. decembra zaočkovali, by mali podľa Igora Matoviča dostať 300 eurový bonus. Zaočkovaní ľudia nad 60 rokov majú získať rekreačný a gastro bonus podľa informácii, ktoré odzneli na tlačovej besede začiatkom týždňa.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) zdôraznil, že nárok na príspevok budú mať len plne zaočkované osoby.

Po získaní bonusu by sa príspevok mohol prenášať aj na iné osoby, ktoré si určí držiteľ bonusu.

Zavedenie bonusu sa podľa Matoviča pozdáva aj jeho koaličným partnerom. O výhodách bonusu prezradil: „Toto je spôsob, aby sme extrémnym spôsobom zrýchlili zaočkovanie medzi tými ľuďmi, ktorí sa zaočkovať ešte chcú, v tejto vekovej kategórii.” 

Podmienkou bonusu je aj to, aby sa zaočkovaní dvoma dávkami nechali zaočkovať aj treťou dávkou. Samotný príspevok majú ľudia nad 60 rokov získať až po tretej dávke vakcíny.

V období od 1. júla do 12. decembra je potrebné, aby sa ľudia tejto vekovej kategórie dali zaočkovať aspoň prvou dávkou. Druhú a tretiu dávku je potrebné absolvovať v priebehu budúceho roka. Príspevok bude pridelený až po absolvovaní tretej dávky v budúcom roku.

Zdroj: babskeveci.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “300 eur pre zaočkovaných nad 60 rokov. Matovič hovorí, že to môže byť ale musíte…”