9-ročný chlapec ponúka kosenie trávnika slobodným mamičkám, vojnovým veteránom či seniorom

Nie každý deň môžeme vidieť, ako sa malé deti snažia zapojiť do pomoci iným ľuďom.

Väčšina mladých ľudí je zaneprázdnená štúdiom a aktivitami ako je šport či stretávanie sa so svojimi kamarátmi. 9-ročný Jesse Ward z amerického štátu Georgia nie je priemerné dieťa.

Tento mladý chlapec sa rozhodol stráviť svoj voľný čas dokončením jedinečnej a užitočnej výzvy, ktorú pripravil Rodney Smith z Alabamy.

Celoštátna výzva „50 yardov“ (46 metrov) vyzýva deti vo veku 7 až 17 rokov, aby skrášlili 50 yardov pozemku, ktoré patria obyvateľom ich komunít. Doteraz na ňu zareagovalo približne 700 mladých ľudí.

                    Youtube

Jesse ponúka svoje bezplatné služby slobodným mamičkám, zdravotne postihnutým ľuďom, seniorom a vojnovým veteránom.

Smithova organizácia, Raising Men Lawn Care Service, dáva deťom tričká, štuple do uší a ochranné okuliare.

                      Youtube

V rozhovore povedal: „Niektorí ľudia nevedia kosiť trávu, musia si na to niekoho najať. Robím to zadarmo.“ Jesse oslovuje ľudí, ktorí potrebujú jeho služby, prostredníctvom facebookovej stránky, ktorú vytvorila jeho mama Jennifer.

„Robí to rád, najmä preto, že má zo seba dobrý pocit a nikto mu za to nemusí platiť. Zároveň ma teší, že ho to robí šťastným,“ povedala hrdá mama.

Youtube

Jeho susedia sú vďační za všetko, čo pre nich robí. Jeden z nich povedal: ‚Môj dvor nevyzeral nikdy lepšie.“

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “9-ročný chlapec ponúka kosenie trávnika slobodným mamičkám, vojnovým veteránom či seniorom”