Ako bezplatne a rýchlo opraviť žiarovku s LED diódami

Výrobcovia LED žiaroviek nám sľubujú pomerne dlhú životnosť ich výrobkov, čo znamená dobrú úsporu. V skutočnosti však takáto žiarovka, bohužiaľ, často funguje len rok.

Vzhľadom na to, že stojí oveľa viac ako bežná žiarovka, úspora je diskutabilná, však? Aj v táto situácia však má riešenie.

Faktom je, že LED žiarovka pozostáva z dvoch hlavných častí: konvertora a luminiscenčnej diódy. Najčastejšie je to práve dióda, ktorá zlyhá, ale dá sa veľmi ľahko opraviť.

Budete potrebovať:

  • spájkovačku
  • spájku

Prvým krokom je odstránenie uzáveru zo žiarovky. Je to jednoduché: stačí potiahnuť závit objímky a uzáver v rôznych smeroch. Objímka má špeciálne drážky, na ktorých je držaná. Na konci opravy sa uzáver jednoducho vráti späť na svoje miesto.

Následne musíte nájsť nefunkčnú diódu. Na to nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie: vyhorená LED dióda bude tmavšia ako ostatné alebo na nej bude čierna škvrna. Nefunkčná dióda sa jednoducho odstráni, čím sa odkryjú kontakty.

Potom už len nakvapkáte malé množstvo spájky na miesto kde bola vypálená LED – miesto si najskôr pripravte na aplikáciu spájky. Takto obnovíme integritu elektrického obvodu.

Vďaka tejto jednoduchej oprave bude žiarovka fungovať ako nová. Pri výmene 1-2 diód určite vydrží 1-2 roky. Samozrejme, netreba zabúdať, že to stále nie je nová žiarovka a pri takejto oprave sa zvyšuje zaťaženie zvyšných LED diód, čo znamená, že sa aj tak vypália rýchlejšie ako nový výrobok. Napriek tomu žiarovka, ktorá mala ísť do koša, opäť funguje, bez ohľadu na to, ako vyzerá.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako bezplatne a rýchlo opraviť žiarovku s LED diódami”