Ako často, by sme sa v skutočnosti mali sprchovať? TU JE ODPOVEĎ

Niektoré dni máte pocit, že premena vašej kúpeľne na kúpele je práve to, čo potrebujete na odstránenie všetkého stresu. Ostatné dni máte sotva minútu na rýchle opláchnutie.

Vynechanie denných spŕch môže byť pre vašu pokožku lepšie, pretože jej každodenné umývanie môže spôsobiť vysušenie pokožky. Vaše sprchovacie návyky samozrejme závisia od vášho životného štýlu a rozvrhu, ale existuje niekoľko dôležitých faktorov, ktoré by ste mali vedieť.

1. Definujte svoj typ pokožky

Ak máte mastnú pleť, napenenie sa môže zdať ako perfektný nápad ako odmastiť pokožku, no opak je pravdou. Škodlivé chemikálie v mydle môžu vašu pokožku vysušiť, čo spôsobí, že vaše olejové žľazy budú produkovať ešte viac kožného tuku a vaša pokožka bude pôsobiť ešte mastnejšie. Ak je vaša pokožka citlivá a suchá alebo trpíte kožnými problémami, ako je psoriáza, viac ako jedna sprcha denne môže vyvolať zápal, čo spôsobí, že vás pokožka bude svrbieť ešte viac. Niektorí dermatológovia dokonca odporúčajú sprchovať sa dvakrát až trikrát týždenne, aby nedošlo k podráždeniu pokožky.

2. Pozrite sa bližšie na svoje vlasy

Ranné sprchovanie a umývanie vlasov vašim obľúbeným šampónom vám dodá pocit čistoty a pomôže vám ľahko si upraviť vlasy. Ale každodenné umývanie vlasov môže spôsobiť, že vaše vlasy nebudú vyzerať najlepšie, najmä ak máte kučeravé vlasy. Ak máte kučeravé vlasy, stačí si ich umyť raz týždenne, pretože vaše pramene potrebujú maz, aby si udržali svoju vlhkosť.

Iba ľudia s jemnými vlasmi, by si ich mali umývať každý deň, pretože rovné a jemné vlasy sa ľahko potiahnu kožným mazom a vyzerajú mastné oveľa rýchlejšie.

3. Zamyslite sa nad svojim tréningovým plánom

Ak často chodíte do posilňovne, možno budete chcieť využívať sprchu častejšie. Sprchovanie bezprostredne po tréningu môže vašim svalom pomôcť ľahšie sa zotaviť, zabrániť akné na tele a dokonca posilniť váš imunitný systém. To isté platí pre ľudí, ktorí pracujú vonku alebo sú pri práci vystavení silným chemikáliám, denné sprchy im očividne prospejú.

4. Prispôsobte svoje sprchovacie návyky ročným obdobiam

Keď je vonku horúco je prirodzené, že pociťujete potrebu sprchovať sa každý deň a niekedy aj dvakrát. Chladnejšie teploty znamenajú, že sa menej potíte, takže sa pravdepodobne budete musieť sprchovať menej často. Vaša pokožka sa môže v zimných mesiacoch cítiť extra suchá a citlivá a každodenné sprchovanie ju môže podráždiť a viesť k ešte väčšiemu vysušeniu.

Ako urobiť svoju sprchu priateľskou k pokožke?

Okrem toho, ako často sa sprchujete, spôsob, akým to robíte, ovplyvňuje aj vašu pokožku a celkové zdravie.

Znížte teplotu. Príliš horúca voda môže zbaviť vašu pokožku esenciálnych olejov, ktoré potrebuje, aby vyzerala prirodzene žiarivá.
Rozhodnite sa pre gély a mydlá bez vôní. Vďaka vôňam vaše mydlo príjemne vonia, ale tieto chemikálie môžu byť potenciálne škodlivé pre vašu pokožku.
Rýchla sprcha. Dermatológovia odporúčajú obmedziť sprchy na maximálne 10 minút.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako často, by sme sa v skutočnosti mali sprchovať? TU JE ODPOVEĎ”