BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovensko čaká celoštátny, dvojtýždňový lockdown! Čo sa stane?

Na dnešnom rokovaní vláda schválila celoštátny lockdown, ktorý sa má začať vo štvrtok 25. novembra. Informovala o tom Veronika Remišová z politickej strany Za ľudí.

Rovnako sa schválil aj núdzový stav, ktorý umožní opätovný zákaz nočného vychádzania a zatvorenie väčšiny prevádzok. Výnimkou budú len  esenciálne obchody a cesta do práce.

Školy sa nakoniec zatvárať nebudú, čo Gröhling odôvodnil tým, že sa nakazilo len minimum žiakov. Odborníci však vládu žiadajú, aby toto rozhodnutie ešte prehodnotila.

Veronika Remišová na facebooku informovala, že ako jediná hlasovala proti prísnejším pravidlám. Tvrdý režim pre všetkých občanov, bez zvýhodnenia zaočkovaných považuje za nesprávny.

„Hodiť cez palubu ľudí chránených očkovaním, pokladám za veľkú chybu. Traja koaliční partneri prijali opatrenia, v ktorých však nie je akýkoľvek motivačný prvok, ktorý by nabádal ľudí, aby sa dali očkovať. Preto som na vláde hlasovala proti takýmto opatreniam.“ vysvetľuje na facebooku.

„Schválený návrh opatrení nepočíta so žiadnou motiváciou pre ľudí chránených očkovaním.

Považujem ho z dlhodobého hľadiska za nezodpovedný, pretože obete a utrpenie iba odsúva o niekoľko mesiacov a znížením záujmu ľudí o očkovanie môže situáciu v budúcnosti ešte zhoršiť,“ dodala predsedníčka najmenšej koaličnej strany.

zdroj:https://slovensko.hnonline.sk/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovensko čaká celoštátny, dvojtýždňový lockdown! Čo sa stane?”