Košice ponúkajú zaočkovaným obyvateľom výhody. Zaočkovaní sa lacnejšie najedia a absolvujú masáž

Košická župa chce motivovať ľudí k očkovaniu netradičným spôsobom. Zaočkovaným tamojším obyvateľom budú poskytnuté lacnejšie jedlá v reštauráciách, lacnejšie oblečenie a dokonca aj niektoré služby ako napríklad masáže.

Práve spomenuté výhody pre zaočkovaných majú zvýšiť zaočkovanosť vo viacerých okresoch Košického kraja.

Aktuálne sú takmer všetky okresy čierne, už aj s metropolou východu – s Košicami.

Na to, aby sa Košice dostali opäť do bordovej farby covid automatu, je potrebné, aby sa tam dalo zaočkovať ešte minimálne 1 000 ľudí, ktorí sú starší ako 50 rokov.

Motivačný program samosprávneho kraja má motivovať ľudí k tomu, aby sa nechali zaočkovať a aby sa zvýšila miera zaočkovanosti vo východnej časti Slovenska.

Aktuálne sa do odmeňovacieho programu kraja zapojilo vyše 60 spoločností. Samosprávny kraj tvrdí, že kampaň je pripravená už niekoľko mesiacov, no nezhody verejnosti a obavy o nehospodárne vynakladanie zdrojov, bránili tomu, aby sa kampaň spustila.

Kraj sa však definitívne rozhodol a kampaň bude fungovať už v najbližších týždňoch. Okrem kampane sa v meste Košice opäť zavedú očkovacie autobusy a očkovanie v nákupných centrách. Všetky obchody nájdete na stránke www.preodmenu.sk

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Košice ponúkajú zaočkovaným obyvateľom výhody. Zaočkovaní sa lacnejšie najedia a absolvujú masáž”