Lengvarský navrhuje trojtýždňový lockdown. Rokovať sa o ňom bude už zajtra

Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva SR, navrhuje, aby sa na Slovensku zaviedol lockdown, ktorý by mal trvať minimálne tri týždne. Túto informáciu potvrdil na konferencii Vizionári, kde sa s ministrom stretli aj mnohí odborníci.

Lengvarský tvrdí, že vďaka lockdownu sa má zabezpečiť, aby si Slováci užili vianočné sviatky s miernejšími opatreniami. Ak by tento lockdown nepomohol, minister uvažuje o jeho opakovaní.

Podľa ministra je situácia alarmujúca a lockdown žiadajú aj mnohí zaočkovaní zo všetkých kútov Slovenska. Jediným problém je však sankcionovanie nezaočkovaných. Minister však dodal, že aktuálne počet zaočkovaných stúpa.

S návrhom Lengvarského súhlasí aj riaditeľka Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníková, ktorá tvrdí, že aktuálna situácia si žiada prísnejšie opatrenia, nakoľko v nemocniciach dochádza k presunom preventívnych prehliadok a mnohých plánovaných úkonov.

Lapuníková sa na adresu nezaočkovaných Slovákov vyjadrila: „Sú to obyčajní sebci, pretože kvôli nim nemôžeme poskytovať adekvátnu starostlivosť pre tých, čo ju potrebujú.“ V diskusii odborníci argumentujú potrebu očkovania najmä dlhodobo existujúcimi a účinnými vakcínami proti chrípke, tuberkulóze a pneumokokom či iným ochoreniam, ktoré sú príčinami zápalu pľúc.

Predseda Výboru Slovenskej pneumologickej a ftizeologickej spoločnosti Ivan Solovič uviedol príklad očkovania proti tuberkulóze, vďaka ktorému sa v 80-tych rokoch lekárom toto ochorenia podarilo takmer nadobro vyhubiť.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lengvarský navrhuje trojtýždňový lockdown. Rokovať sa o ňom bude už zajtra”