Miera zaočkovanosti na Slovensku výrazne narástla! Predseda vlády ďakuje zodpovedným.

Eduard Heger, predseda vlády SR, uverejnil na facebook príspevok s pozitívnymi správami o počte zaočkovaných Slovákov. Podľa jeho slov, práve takýto zodpovedný prístup pomôže Slovensku v prekonaní tretej vlny pandémie.

Heger v príspevku informoval, že za včerajší deň sa prvou dávkou vakcíny dalo zaočkovať až 5139 ľudí. V porovnaní s ostatnými dňami, je to výrazný nárast.

“Ďakujem všetkým zodpovedným, ktorí sa rozhodli prijať vakcínu a myslia tým na ochranu nielen svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných.” 

V príspevku však zároveň pripomenul, že v nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 2 626 pacientov s potvrdeným COVID-19. Väčšina hospitalizovaných je zaočkovaná len čiastočne alebo nie je zaočkovaná vôbec.

“Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 80,36 %.”

Podľa Heger sú tieto čísla jasným dôkazom, že jedinou cestou je práve vakcinácia, ktorá znižuje riziko ťažkého priebehu, hospitalizácie a taktiež zabraňuje šíreniu nákazy.

 

 “Aktuálne čísla nám jasne ukazujú, že najúčinnejším prostriedkom pre boj s vírusom COVID–19 je jednoznačne očkovanie.”

Heger na záver Slovákov vyzýva, aby sa pridali na stranu zodpovedných a pomohli tak s ochranou zdravia seba a ostatných.

“Prosím všetkých, ktorí sa ešte neočkovali a môžete tak urobiť, pridajte sa na stranu zodpovednosti a ochrany zdravia. Ďakujem.”

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Miera zaočkovanosti na Slovensku výrazne narástla! Predseda vlády ďakuje zodpovedným.”