Najhoršia pandemická situácia na svete je na Slovensku, ukazujú grafy

Podľa portálu Our World in Data je Slovensko najhoršou krajinou v súvislosti s pandemickou situáciou. Na Slovensku je týždňová incidencia takmer 11 500 prípadov na milión obyvateľov, čo znamená, že na Slovensku je aktuálne najhoršia pandemická situácia v porovnaní so všetkými krajinami sveta.

Na druhej priečke nelichotivého rebríčka sa umiestnilo Slovinsko a na tretej priečke Rakúsko. Každý deň sa na Slovensku identifikuje niekoľko tisícok nových pozitívnych testov, pričom pozitivita sa každý deň pohybuje nad 30 %.

Zdroj: Our World In Data

Po vzore Rakúska, ktoré však po prvotnom lockdowne pre nezaočkovaných, zavádza lockdown pre všetkých obyvateľov krajiny, chce zmierniť nepriaznivú pandemickú situáciu aj Slovensko.

Od pondelka bude na Slovensku lockdown pre nezaočkovaných, ktorí budú obmedzení v nakupovaní v nákupných centrách, v stravovaní v reštauráciách a kultúrnych podujatiach. Podľa odborníkov nám dokáže pomôcť už len zvýšenie zaočkovanosti.

Zdroj: dennikn.skourworldindata.org

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najhoršia pandemická situácia na svete je na Slovensku, ukazujú grafy”