Polícia hľadá muža, ktorý zbil zdravotnú sestru. Zaočkovala jeho manželku

Polícia v kanadskej provincii Quebec hľadá muža, ktorý je podozrivý z toho, že udrel zdravotnú sestru do tváre. Jeho manželke údajne podala očkovaciu látku proti Covid-19, bez jeho súhlasu.

Muž v pondelok ráno konfrontoval zdravotnú sestru v kancelárii lekárne v meste Sherbrooke, asi 155 kilometrov juhovýchodne od Montrealu, informoval policajný hovorca Martin Carrier.

„Náš podozrivý vošiel priamo do kancelárie a začal na sestričku kričať,“ povedal Carrier.

Zdá sa, že muž bol veľmi šokovaný, že jeho manželka bola očkovaná v lekárni „bez jeho súhlasu“, a zasiahol zdravotnú sestru do tváre.

Zdravotné sestry na celom svete čelia prípadom zneužívania a tiež syndrómu vyhorenia.

Protesty proti očkovaniu v celej Kanade sa pred federálnymi voľbami stupňovali. Niektoré demonštrácie boli zamerané aj na školy.

Demonštranti rozhnevali premiéra Justina Trudeaua. Na predvolebnej kampani zameranej na nemocnice a zdravotníckych pracovníkov prisľúbil, že voči takýmto akciám, zakročí.

Premiér Quebecu François Legault v stredu uviedol, že jeho vláda sa pokúsi schváliť špeciálny zákon už vo štvrtok, ktorý by zabránil demonštrantom protestovať v blízkosti škôl a nemocníc.

„Moja trpezlivosť dosiahla limit,“ povedal novinárom v Quebec City. „Myslím si, že je dôležité nechať naše deti a pacientov v pokoji.“

zdroj: news24.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Polícia hľadá muža, ktorý zbil zdravotnú sestru. Zaočkovala jeho manželku”