Slovák nevie z čoho je vakcína, no aj napriek tomu prehovoril do duší mnohých antivaxerov

Slovensko sa takmer od začiatku pandémie rozdelilo na tva tábory. Jeden z nich pandémiu spochybňuje a druhý si dáva pozor a súcití so zdravotníkmi, ktorí bojujú za životy Slovákov v nemocničných oddeleniach.

S príchodom vakcín sa situácia vyostrila a očkovanie sa stalo najdiskutovanejšou témou na Slovensku.

O tom, že očkovanie je jediným riešením aktuálnej pandemickej situácie sa snažia presvedčiť mnohé známe aj neznáme osobnosti antivaxerov a ľudí, ktorí sa vakcíny boja. Jeden zo Slovákov sa rozhodol uverejniť svoj postoj na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom. Či už budete súhlasiť alebo nie, jeho príspevok určite stojí za prečítanie.

“MÁM OČKOVANIE a neviem, ozaj neviem, čo vakcína obsahuje. Ani táto, ani tie, ktoré mi pichli ako dieťaťu. Ale neviem ani, čo obsahujú lieky na rakovinu, AIDS alebo krvný tlak.

Čo obsahuje Ibalgin, Paralen alebo Acylpyrín. Iba že, riešia boľačky moje a mojich blízkych. Neviem, čo obsahuje Big Mac alebo hot dog, čo si čas od času kúpim v stánku.

Neviem, či v reštaurácií, kde si dám moje obľúbené jedlo nepoužili suroviny po dátume spotreby alebo či si kuchár umyl ruky po toalete. Neviem, aké látky obsahuje tetovanie, čo má pomaly každý druhý človek na tele.

Alebo silikóny, či botox v perách.

Aké látky použili do mydla, šampónu a deodorantu, ktorý denne používam. Neviem, aké dlhodobé účinky môže mať používanie mobilu. V krátkosti… Je mnoho vecí, ktoré neviem a ani vedieť nebudem. Jedno ale viem isto:

život je krátky, príliš krátky na to, aby sme len chodili do práce a trčali doma. Ešte stále by som chcel vedieť bez strachu objať mojich blízkych. Ešte stále by som chcel bez strachu precestovať svet. Užiť si koncert, divadlo. Sadnúť si na kávičku s priateľmi.

Ako dieťa ma očkovali proti kiahňam, mumpsu, rubeole, osýpkam, tuberkulóze, či čiernemu kašľu. Prežil som akútny zápal slinnej žľazy kde má brali hrobárovi z lopaty a neviem co všetko mi tlačili do žily aby som sa z toho po dlhej a náročnej operácii dostal.

Sme očkovaní proti chorobám, na ktoré ani nie pred sto rokmi denno-denne zomierali malé deti. Vieme si predstaviť, že by nám naše deti zomreli na chorobu, ktorej sa dnes bránime celoplošným očkovaním?

Vraj tieto boli vyvinuté príliš rýchlo. Rýchlosť je relatívny pojem. Technologický pokrok akceleruje. Za desaťtisíce rokov existencie ľudstva lietame len posledných niečo vyše sto rokov. Telefonujeme a fotíme. Spájame sa s druhou polkou zemegule v sekunde.

Koľko teda trvalo vyvinúť prvý telefón a koľko kým sa z neho stalo multifunkčné zariadenie, ktoré nepoložíme z rúk? Doba sa zrýchľuje a s ňou aj vývoj vo vede a medicíne. Verím odborníkom a preto som zaočkovaný. Nie preto, že to odo mňa chce vláda alebo nejaký politik.

Som zaočkovaný preto, aby som nezomrel na COVID, aby som neobsadil lôžko v nemocnici ťažko chorému človeku, ktorého kvôli mne nebudú môcť operovať, aby naši zdravotníci mohli mať kľudnejšie Vianoce, aby som mohol žiť konečne svoj starý život, aby obdobie korony zostalo tou spomienkou, o ktorej budem rozprávať svojim vnúčatám.

O tom, aká to bola pre našu generáciu príučka. A že nám ukázala, aké dôležité sú tie každodenné maličkosti, ktoré sú nám častokrát samozrejmé. Zmeniť názor nie je hanba. Zmeniť názor v takejto veci vie iba zrelý a uvedomelý človek.”

Príspevok sa stretol s veľkou kritikou, ale aj s mnohými ľuďmi, ktorí so slovami príspevku súhlasia a tvrdia, že situáciu prežívajú rovnako.

Zdroj: nekrmte nas odpadom

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovák nevie z čoho je vakcína, no aj napriek tomu prehovoril do duší mnohých antivaxerov”