Analytici z Dáta bez pátosu tvrdia, že vrchol tretej vlny korony je už za nami

Podľa analytikov z projektu Dáta bez pátosu sa môžeme konečne tešiť, pretože vrchol tretej vlny je už za nami. Všetky okresy Slovenska majú sedemdňovú PCR Incidenciu na 100-tisíc obyvateľov nižšiu ako je pre každý jeden okres jeho deltové maximum.

Odborníci pri výpočtoch berú do úvahy viacero parametrov, medzi ktoré patrí aj počet výjazdov vozidiel záchrannej zdravotnej služby, počet hospitalizácii či počet úmrtí na dôsledky koronavírusu.

Analytici konštatujú, že všetky posudzované parametre postupne klesajú.

Analytici v príspevku na sociálnej sieti zhodnotili, že najhorší stav na jednotkách intenzívnej starostlivosti a umelej pľúcnej ventilácii bol na Slovensku 5. decembra, pričom vrchol sedemdňového priemeru obetí bol dva dni po tom – 7. decembra.

Vrcholom sedemdňovej incidencie v rámci testovania PCR testami bol posledný novembrový deň. Odborníci však pripomínajú, že postupne klesajúce počty nakazených ešte v podstate nič neznamenajú.

Prelomovým bude vraj až moment, kedy namiesto 54 denných obetí koronavírusu, budeme evidovať takýto denný prírastok infikovaných. Analytici dodávajú:

„To by sme boli na ceste poraziť pandémiu pred Vianocami a hlavne lekárom a personálu v nemocniciach priniesť úľavu v podobe poklesu počtu ťažkých prípadov a pacientov všeobecne.”

Slovákom nad 60 rokov dokonca stále hrozí lockdown, či povinné očkovanie. Analytici sa preto prihovárajú práve tejto vekovej skupine:

„Určite aj podľa nás optimistov z tých dnes 3 250 pacientov v nemocniciach pôjde do čierneho vreca minimálne 500. A kým sa dostaneme na akceptovateľných 1 500 pacientov, to sa ešte trikrát vymení osádka na tých dnes obsadených posteliach a na Troch kráľov to asi nebude.”

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Analytici z Dáta bez pátosu tvrdia, že vrchol tretej vlny korony je už za nami”