Lekári varujú pred týmto novým príznakom Omikronu

Keďže prípady koronavírusu neustále pribúdajú, lekári varujú pred nočným príznakom verianty Omikron, o ktorom mnohí ľudia nevie.

Zatiaľ čo si už mnohí z nás zvyknukli dávať pozor na tradične známe príznaky koronavírusu, medzi ktoré patrí vysoká teplota, kašeľ a strata chuti alebo čuchu, odborníci varujú pred inými príznakmi, ktoré vás prekvapia.

Doktor Amir Khan odhalil, že lekári v Južnej Afrike, kde bol prvýkrát Omikron identifikovaný, zistili, že pacienti infikovaní koronavírusom majú počas spánku nočné potenie.

V rozhovore pre ITV Lorraine doktor Khan vysvetlil: „Príznaky, ktoré popisujú lekári, ktorí sa starajú o pacientov s Omikronom, pochádzajú z Južnej Afriky a vykazujú päť nových symptómov.

Škrabanie hrdla, mierne bolesti svalov, extrémna únava, suchý kašeľ a nočné potenie. Nočné potenie, pri ktorom je potrebné vstať a prezliecť sa. A toto je dôležité. Je dôležité, aby sme tieto symptómy sledovali, pretože ak chceme sledovať Omikron tu a na celom svete, musíme byť schopní sledovať ľudí s týmito príznakmi.“

Lekár tiež vyzval, aby sa na webovú stránku NHS pridali novšie symptómy, aby bolo možné ľahšie odhaliť nových nakazených.  Ďalší lekári súhlasili s tým, že existujú špecifickejšie symptómy, ktoré sa objavujú u ľudí nakazených Omikron.

Doktor Gary Barlett v rozhovore pre Express povedal: „Symptómy Omikronu sa môžu spočiatku zdať miernejšie v porovnaní s Deltou.

Omicron môže spôsobiť známe príznaky, ako je upchatý výtok z nosa, horúčka, pretrvávajúci kašeľ (kašeľ viac ako pol dňa), bolesť hlavy a hrdla a strata chuti a chuti. Príznaky, ktoré môžu byť špecifickejšie však zahŕňajú škrabanie v hrdle na rozdiel od bolesti hrdla, suchý pretrvávajúci kašeľ, extrémnu únavu, bolesti svalov a nočné potenie.

Zdroj: ladbible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekári varujú pred týmto novým príznakom Omikronu”