Na vianočnom večierku sa nakazilo 68 zaočkovaných alebo otestovaných zdravotníkov

Takmer 70 zdravotných sestier a lekárov pracujúcich na jednotke intenzívnej starostlivosti v španielskej nemocnici malo pozitívny test na Covid-19 po tom, čo sa zúčastnili vianočného večierku.

Šesťdesiatim ôsmim zdravotníkom z Univerzitnej regionálnej nemocnice v Malage diagnostikovali koronavírus, čo oznámila priamo andalúzska regionálna vláda.

Úrady uviedli, že vyšetrujú zdroj nákazy, ale dodali, že všetkých 68 nakazených sa 1. decembra zúčastnilo vianočného večierku, na ktorom bolo celkovo prítomných 173 ľudí. Všetci, ktorí sa nakazili, pred večierkom absolvovali antigénové testy alebo tretiu posilňovaciu dávku očkovania. 

Možným zdrojom nákazy mohlo byť aj jedlo pre nemocničný personál. U infikovaných sa prejavili mierne príznaky. Zdravotnícke úrady v Andalúzii odporučili personálu iných verejných a súkromných nemocníc, aby sa nezúčastňovali podobných vianočných večierkov.

Na španielskych Baleárskych ostrovoch boli medzičasom potvrdené štyri prípady omikrónového variantu. Nakazený muž pricestoval na Baleárske ostrovy a nakazil dvoch členov svojej rodiny.

Štvrtá osoba nedávno pricestovala do Španielska z Južnej Afriky. Španielsko už potvrdilo celkovo deväť prípadov omikrónového variantu. V Nórsku sa omikrónovým variantom nakazilo najmenej 13 ľudí na firemnom vianočnom večierku, ktorý prebiehal minulý týždeň v Osle.

Zdroj: independent.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na vianočnom večierku sa nakazilo 68 zaočkovaných alebo otestovaných zdravotníkov”