Polícia obvinila Slovákov za neoprávnení predaj lieku Ivermektín. TOĽKO IM HROZÍ

Polícia Slovenskej republiky informovala o obvinení osôb zo kšeftovania s liekom, ktorý je primárne určený na liečbu svrabu a prítomnosti parazitov.

Na svojom facebookovom profile polícia uverejnila príspevok, kde skonštatovala, že Prešovská krajská kriminálka v Humennom zrealizoavala policajnú akciu voči osobám podozrivým zo spáchania zločinu neoprávneného zaobchádzania s liekom Ivermektín.

Podľa polície boli obchody s týmto liekom nelegálne a zadržané a obvinené boli dve osoby. Polícia u nich vykonala domovú prehliadku viacerých priestorov a pozemkov.

Po zadržaní liekov sa krajský vyšetrovateľ rozhodol vzniesť obvinenie, za ktoré im hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov.

Polícia však podrobnosti neuverejnila kvôli aktuálne prebiehajúcim úkonom trestného konania.

Polícia vo svojom príspevku dodáva: ,,Liek Ivermectin Exeltis bol na Slovensku schválený na terapiu 3 ochorení, a to – črevné infekcie spôsobené červom, infekcie krvi spôsobené červnom a svrab”.

Podľa polície Slovenskej republiky Ivermektín nie je zázražný liek a vedecké štúdie, ktoré poukazujú na účinnosť lieku pri koronavíruse, vraj obsahujú vážne chyby alebo vykazujú známky manipulácie s dátami.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Polícia obvinila Slovákov za neoprávnení predaj lieku Ivermektín. TOĽKO IM HROZÍ”