Záujem o očkovanie stúpa. Podľa Kolíkovej je čas otvoriť tému povinného očkovania

Aktuálne platné opatrenia a výhody pre zaočkovaných zrejmä spôsobili, že záujem o očkovanie postupne stúpa.

Zvýšený dopyt po očkovaní zaznamenali aj tri veľkokapacitné očkovacie centrá v Trnavskom kraji, kde počas uplynulého víkendu bolo zaočkovaných 6 000 ľudí.

V očkovacom centre v Trnave sa zastavila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a Jozef Viskupič – súčasný predseda Trnavského samosprávneho kraja.

Podľa Viskupiča a Kolíkovej je kapacita očkovacích centier závislá od ochoty lekárov pracovať. Zvyšovanie kapacít je možné len vtedy, ak sa rozhodne pracovať v očkovacích centrách viac lekárov.

Niektorí z nich pracujú takmer nonstop, aj počas sviatkov či víkendov. Je možné, že viacerí z nich sa chcú pripraviť na sviatky a oddýchnuť si pred nimi. Podľa ministerky Kolíkovej prichádza najvhodnejší čas aj na diskusiu o povinnom očkovaní.

O tejto možnosti sa už rokuje a ministerstvo spravodlivosti a zdravotníctva už dokonca pripravujú analýzu.

Názor odborníkov, ktorý tvrdí, že riešením prebiehajúcej pandemickej krízy je len očkovanie, zastáva aj ministerka, ktorá prezradila:

Určite je dôležité pre krajinu, aby sa nadýchla, aby sme poskytovali plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť všetkým, nielen covidovým pacientom.

Niektorí pacienti nedostávajú kvalitnú zdravotnú starostlivosť, lebo sa v zdravotníckych zariadeniach dostávame na hranu.“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Záujem o očkovanie stúpa. Podľa Kolíkovej je čas otvoriť tému povinného očkovania”